Sa oled siin

Uudised

Riigivapp
18.02.2017|Justiitsministeerium

Justiitsminister: ohtlikel isikutel tuleb tõkestada pääs riigivõimu juurde

18.02.2017 Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega pannakse selgelt paika avaliku võimu ülesandeid täitvate inimeste tausta kontrollimise kord. 
Foto kohtumiselt
15.02.2017|Justiitsministeerium

Justiitsminister kohtus Poola kolleegiga

15.02.2017 Justiitsminister Urmas Reinsalu viibis täna visiidil Poolas, kus kohtuS nende justiitsministri Zbigniew Ziobroga, et arutada kommunistlike režiimide kuritegude uurimise küsimust ning tutvustada justiitsvaldkonna prioriteete Eesti EL eesistumise ajal. 
Tõendite kogumine
13.02.2017|Justiitsministeerium

Kriminaalmenetlus muutub kiiremaks

13.02.2017 Justiitsministeerium edastas arvamuse avaldamiseks kriminaalmenetlusseadustiku revisjoni väljatöötamiskavatsuse, mille eesmärk on säästa nii menetlusosaliste kui ka -asutuste ressursse, tagades samal ajal inimeste põhiõiguste kaitse. 
vales kohas üle tee
13.02.2017|Justiitsministeerium

Valitsus kaalub võimalust inimesi tulevikus vähem trahvida

11.02.2017. Valitsus toetas väärteomenetluse reformi, mis võimaldab tulevikus inimesi vähem trahvida ning paremini mõjutada ohtlike väärtegude toimepanijaid. 
Pilt kohtumiselt
06.02.2017|Justiitsministeerium

Justiitsminister kohtus põhiõiguste ameti direktoriga

Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus Eestis visiidil viibiva Euroopa Põhiõiguste Ameti (FRA) direktori Michael O’Flahertyga, et arutada EL eesistumise ettevalmistest ja ka muudel olulistel teemadel.
Viru vangla
06.02.2017|Justiitsministeerium

Vanglates ja arestimajades viibivate vangide arvu langus on peatunud

Kui eelnevatel aastatel on vangide arv langenud, siis 2016. aastal on vanglates ja arestimajades viibivate vangide arvu langus peatunud. Kriminaalhooldusaluste arv jätkas vähenemist.
Kampaania plakat
03.02.2017|Justiitsministeerium

Sotsiaalkampaania kutsub märkama inimkaubandusega seotud juhtumeid

Veebruarist algab Justiitsministeeriumi eestvedamisel sotsiaalkampaania 1ELU, mille eesmärk on teavitada laiemat avalikkust inimkaubandusega seonduvast. Talvise kampaaniaperioodi peamine fookus on tööalase ekspluateerimise juhtumitel ning ärgitab inimesi inimkaubanduse kahtluse korral nõustamisliiniga ühendust võtma.
kohtusaal ja riigilipp
02.02.2017|Justiitsministeerium

Ahistav jälitamine muutub eraldi kuriteoks

2.02.2017. Valitsus kinnitas tänasel istungil justiitsministeeriumis ette valmistatud nn Istanbuli konventsiooni eelnõu, millega kriminaliseeritakse ahistav jälitamine, naise suguelundite sandistav ümberlõikamine ja sundabielu. Lisaks muutub kuriteoks inimkaubanduse ohvrilt seksi ostmine.
Riigivapp
01.02.2017|Justiitsministeerium

Toimusid riigikaitse alased mõttetalgud

01.02.2017 Eile toimusid Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuses riigikaitse teemalised mõttetalgud, mille eesmärk oli vahetada mõtteid laiapõhjalise riigikaitsega seotud teemadel.
Foto nõukogu istungist
27.01.2017|Justiitsministeerium

Reinsalu: Eesti toetab Euroopa Prokuratuuri asutamise arutelu viimist Ülemkogule

Justiitsminister Urmas Reinsalu osales täna justiits- ja siseministrite mitteametlikul kohtumisel praeguses EL eesistujariigis Maltal, kus rõhutas Euroopa Prokuratuuri (EPPO) asutamisega edasiliikumise olulisust. 

Lehed