Sa oled siin

Brexit

Brexit tähendab Ühendkuningriigi lahkumist Euroopa Liidust. 29. märtsil 2017 teatas Ühendkuningriigi valitsus Euroopa Ülemkogule kavatsusest astuda Euroopa Liidust välja. On võimalik, et Ühendkuningriik lahkub 31. oktoobril leppeta. Sinnamaani on Ühendkuningriik Euroopa Liidu liikmesriik ning talle kehtivad kõik sellega kaasnevad õigused ja kohustused.

Euroopa Liidust väljaastumise läbirääkimised (ELi lepingu artikli 50 alusel) on lõppenud ning Euroopa Ülemkogu ja Ühendkuningriigi valitsus väljaastumislepingu heaks kiitnud. Lepingu jõustumiseks peab Ühendkuningriigi parlament selle ratifitseerima ja Euroopa Parlament andma oma nõusoleku.

Eesti on senini veendunud, et praegune Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi kokkulepe on parim lahendus, kuid Euroopa Liidu liikmesriigid on valmis ka Ühendkuningriigi leppeta lahkumiseks. Põhjalikumat infot leiate välisministeeriumi võrgukodus.

Kui teil on vaja pöörduda kohtusse ja määrata kohtualluvust, soovitame pöörduda õigusnõustaja poole. Siinsed selgitused pole juriidiliselt siduvad, vaid koostatud meie parima teadmise juures nõu andmiseks. Lõpliku otsuse kohtualluvuse määramisel teeb kohus.

 

Võlaõigus ja lepinguõigus katab väga palju valdkondi tarbijaõigusest töösuheteni.

 

Viimati uuendatud: 27. August 2019