Sa oled siin

Kodanike vastuvõtt

 

Justiitsministeerium võtab kodanikke vastu iga kuu esimesel neljapäeval kell 14–17. Vastuvõtuaeg tuleb kindlasti registreerida, palun kirjutage selleks aadressil info@just.ee.

Ministeeriumi aadress on Suur-Ameerika 1, 10122 Tallinn. 

Vanglate osakond asub Jõhvis Jaama tn 7 (postiaadress on siiski Suur-Ameerika 1, 10122 Tallinn).

Vanglate osakond võtab Jõhvis kodanikke vastu iga kuu viimasel täisnädala neljapäeval kell 16–18. Vastuvõtuks registreeruge palun vanglate osakonna sekretäri juures telefonil 620 8271 või meilitsi aadressil vosekretär@just.ee

 

 

Registreerudes on vaja:

  • selgitada ülevaatlikult küsimust või probleemi, millele soovitakse ametnikult vastust
  • jätta oma kontaktandmed, et teemaga kursis olev ametnik saaks küsimust enne vastuvõttu täpsustada

Kantselei annab registreeritud küsimuse pädevale osakonna või talituse juhatajale, kes teatab täpse vastuvõtu kuupäeva ja kellaaja ning vajaduse korral täpsustab pöördumise põhjust.

 

Justiitsministeeriumi võimuses ei ole anda kodanikele õigusabi. Ministeeriumi toel pakub Eesti Õigusbüroo tasuta õigusabi ja -nõustamist
15 kohas üle Eesti. Tasuta õigusabi antakse inimestele, kelle brutosissetulek on kuni 1,5-kordne statistikaameti avaldatud keskmisest, täpsemat infot saab õigusabiportaalis Jurist Aitab. Õigusabi antakse väheste eranditega kõikides juriidilistes küsimustes ja kõikides vormides, nõu saab nii kohapeal kui ka interneti teel. Juristid nõustavad kliente nii kohtuvälises menetluses kui ka kohtus ning aitavad koostada dokumente ja suhelda ametiasutustega. Tasuta õigusabi raames ei esindata süüdistatavaid ega kahtlustatavaid.

Samuti pakutakse portaalis levinud elulistele muredele juriidilisi lahendusi ja abivajaja juhatatakse õigesse kohta. Vastuse saab perekonnaõiguse, üürisuhete, pärimisõiguse, kohtusse pöördumise ja paljude teiste valdkonna küsimustele. Portaalis on ka foorum, kus saab juristidelt küsida konkreetset nõu.

Viimati uuendatud: 23. Veebruar 2021