Sa oled siin

Uudised

Raha
08.12.2017|Justiitsministeerium

ELi justiitsministrid leppisid kokku vara piiriülese arestimise ja konfiskeerimise tõhusamates reeglites

8.12.2017. Täna Brüsselis toimuval ELi justiits- ja siseküsimuste nõukogul leppisid justiitsministrid kokku, et  kiirem ja efektiivsem piiriülese varade arestimise ja konfiskeerimise süsteem nõuab selgemaid otsekohalduvaid reegleid.
ELi ja ELi riikide lipud
08.12.2017|Justiitsministeerium

Euroopa Liidu riigid peavad vajalikuks vahetada teavet kolmandate riikide kodanike karistuste kohta

8.12.2017. Täna leppisid ELi justiitsministrid kokku ühtses lähenemisviisis, et Euroopa karistusinfosüsteemi (ECRIS) kaudu hakatakse vahetama ka kolmandate riikide kodanikele ja kodakondsuseta isikutele Euroopas määratud karistuste andmed. See tagab, et kurjategijail ei oleks võimalik ühest riigist teise kolides või erinevaid passe esitades varasemaid karistusi varjata. 
08.12.2017|Justiitsministeerium

Süsteemne lähenemine vaenukuritegudele aitab neid kuritegusid ennetada ja paremini tuvastada

8.12.2017 Justiitsministeeriumi ning OSCE demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroo eestvedamisel toimunud seminaril arutasid õigusvaldkonna eksperdid vaenusüütegude tuvastamise, registreerimise ja andmete kogumise teemal.
07.12.2017|Justiitsministeerium

Reinsalu: õigusriik ja juurdepääs õigusemõistmisele tagab ka majandusliku edu

7.12.2017 Õigusriik, inimõigused ja tõhus riigijuhtimine on stabiilse poliitilise raamistiku ning toimiva majandussüsteemi kujunemise eeldusteks, sõnas justiitsminister Urmas Reinsalu viiendal Kesk-Aasia ja Euroopa Liidu justiitsministrite õigusriigi konver
06.12.2017|Justiitsministeerium

Urmas Reinsalu rõhutas Euroopa kohtu rolli digitaalsete põhiõiguste kaitsmisel

6.12.2017 Justiitsminister Urmas Reinsalu kohtus täna Luksemburgis Euroopa Liidu Kohtu presidendi Koen Lenaertsi, üldkohtu presidendi Marc Jaegeri ja kohtusekretär Alfredo Calot Escobariga, et arutada üldkohtu reformi ning digilahenduste kasutamist õigusvaldkonnas.&nbsp
Eesti ja Brüsseli aega näitavad kellad
06.12.2017|Justiitsministeerium

Reinsalu: ootan viimaselt nõukogult üksmeelt kurjategijate pidurdamise meetmetes

6.12.2017. Neljapäeval ja reedel, 7.-8. detsembril toimub Brüsselis Eesti ELi eesistumise viimane justiits- ja siseküsimuste nõukogu. Eesti loodab eesistumise lõpetada ühtse lähenemisviisini jõudmisega kahes olulises kuritegevuse vastu võitlemist puudutavas teemas – kolmandate riikide kodanike karistusandmete lisamine inforegistrisse ning kuritegeliku vara arestimise ja konfiskeerimise määrusega edasiliikumine. 
Kohtuistung
02.12.2017|Justiitsministeerium

Justiitsminister kuulutas välja konkursi viie kohtuniku leidmiseks

2.12.2017. Justiitsminister Urmas Reinsalu kuulutas välja konkursi kolmele Harju maakohtu, ühele Tartu maakohtu ja ühele Tallinna halduskohtu kohtuniku kohale. 
26.11.2017|Justiitsministeerium

Reinsalu: andmekaitseõiguse reform aitab tagada isikuandmete ja eraelu kaitse

26.11.2017. Justiitsminister Urmas Reinsalu saatis kooskõlastusringile uue isikuandmete kaitse seaduse eelnõu. Seni kehtinud seadus muudetakse 2018. aasta maist kehtetuks, sest seejärel hakkab isikuandmete kaitse õigust reguleerima Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus. See tingib vajaduse ka riigisisene regulatsioon üle vaadata.
kohtusaal ja arvuti
25.11.2017|Justiitsministeerium

Justiitsministeeriumi aasta projekt on kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimine

25.11.2017. Justiitsministeerium andis oma eilsel aastapäeval välja justiitsvaldkonna aasta projekti tiitli, mille pälvis kohtulike registrite kantseleide reorganiseerimine. Projekti tulemusena otsustati klientide vastuvõtust registrite kantseleides loobuda ning jätta teenuste osutamine notarite pädevusse. 
ametnik ja arvuti
24.11.2017|Justiitsministeerium

Reinsalu esitas valitsusele usaldusväärsuse kontrolli seaduse

24.11.2017. Justiitsminister Urmas Reinsalu esitas valitsusele usaldusväärsuse kontrolli seaduse, milles määratletakse selgemini reegleid, kuidas kontrollitakse avaliku võimu ülesandeid täitvate inimeste ja kaitseliitlaste tausta. 

Lehed