Sa oled siin

Aeg: vähenenud töövõimega inimestele peab jääma kätte elamiseks vajalik raha

Känd

12.01.2020. Justiitsminister Raivo Aeg kutsus homseks kokku kohtumise kohtutäiturite ja töötukassaga, et lahendada olukord, mis tekkis seoses arestimisaktide automatiseeritud menetlemisega töötukassa infosüsteemis. Samuti pöördub justiitsministeerium kohtutäiturite poole palvega mitte nõuda olukorra lahenemiseni vähenenud töövõimega inimestelt võlgasid sisse.

„On kahetsusväärne, kui vähenenud töövõimega inimesele ei jää kätte elamiseks vajalikku minimaalset rahasummat. Ametkonnad peavad selle küsimuse kiirelt lahendama. Seetõttu kutsusin kiiresti osapooled kokku, et seda küsimust arutada. Seni palun täituritelt inimlikkust ja seda, et nad uusi töövõimehüvituse arestimise akte töötukassasse ei saadaks,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg.

Inimesele peab jääma kätte vähemalt elatusmiinimum, milleks on hetkel 221 eurot. Iga ülalpeetava kohta tõuseb elatusmiinimumi summa kolmandiku võrra.

14. veebruaril korraldab justiitsministeerium ja kohtutäiturite ja pankrotihaldurite koja koolituse, kus kohtutäiturid ja töötukassa esindaja sel teemal aru peavad.