Sa oled siin

Avavangla vang ei naasnud vanglasse

Täna, 15. novembril ei naasnud ettenähtud ajaks Viru vangla avavanglasse kinnipeetav Arno Jaagund (pildil), kes on siiani kadunud.

38-aastane Arno Jaagund on keskmise kehaehitusega, ligikaudu 171-175 cm pikk, ümara näokuju ja pruunide silmadega. Eritunnustena on Jaagundi vasakule põlvele tätoveeritud tuulelipp, säärele surm vikatiga, paremale säärele ämblik, parema käe kahele sõrmele muster, paremale ja vasakule käele suur muster. Jaagund suhtleb nii vene kui ka eesti keeles.

Vanglast lahkudes kandis Jaagund seljas tumesinist kapuutsiga jopet, millel helesinine voodriosa. Jalas olid kinnipeetaval sinist värvi teksapüksid ja valge tallaga musta värvi jalanõud.

Arno Jaagundit on karistatud mitmel korral erinevate vara- ja isikuvastaste kuritegude toimepanemise eest. 

Viru vangla alustas antud asjas kriminaalmenetlust paragrahvi järgi, mis käsitleb karistuse kandmisest kõrvalehoidumist kinnipeetava puhul, kel on lubatud lahkuda kinnipidamisasutusest. Süüdimõistmisel on võimalik karistada isikut kuni üheaastase vangistusega. 

Kõigil, kes teavad nimetatud isiku asukohta, palutakse sellest viivitamatult teavitada politseid lühinumbril 112 või vanglateenistust numbril  53024893.