Sa oled siin

E-äriregistri ettevõtjaportaal on maailma kõige kiirem

Täna püstitati justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuse loodud e-äriregistri ettevõtjaportaali abiga kõige kiiremini internetis asutatud ettevõtte maailmarekord.

Registrite ja infosüsteemide keskuse direktori Ando Rehemaa sõnul oli maailmarekordi püstitamise eesmärgiks näidata, et Eestis on ettevõtte asutamine tehtud ettevõtjale äärmiselt lihtsaks. „Riik on vähendanud bürokraatiat ning loonud maailma kiireimad e-lahendused, et ettevõtjal oleks oma tegevuse alustamine võimalikult mugav.“

Ettevõtja Raivo Keskra asutas täna InnoEstonia 2009 konverentsil kõigi silme all Hankeabi OÜ, mille kogu registreerimise protsess algusest lõpuni võttis aega 18:03,05 minutit.

Keskra sõnul on ta ID-kaarti kasutanud alates 2005. aastast. „Olen ID- kaardiga ka valimas käinud, edastanud ettevõtete majandusaasta aruandeid ja ID-kaardi abiga asutasin oma esimese ettevõtte e-äriregistri ettevõtjaportaalis.“

Maailmarekord registreeritakse Universal Record Database’is. " Universal Record Database on meile kinnitanud, et interneti portaali vahendusel kõige kiiremini asutatud OÜ kategooria vastab nende organisatsiooni standarditele ning kohe kui oleme rekordi andmed nende veebilehele sisestanud, tunnustatakse seda ametliku maailmarekordina,“ selgitas Rehemaa.

Maailmarekordi sisuks oli luua täiesti uus osaühing, uue nime ja registrikoodiga, mille asutaja ja juhatuse liige on füüsiline isik. Ettevõte registreeriti igapäevastes tingimustes reaalselt äriregistrisse, järgides tavalist protseduuri.

Ettevõtte taotluse vormid ei olnud ette täidetud  ja kogu registreerimise protsess, e-stardikonto loomine ja sellele osakapitali kandmine, riigilõivu tasumine  ja avalduse täitmise aeg kuulusid  rekordi aja sisse. Aega mõõdeti sajandik sekundi täpsusega algusest kuni kande ilmumiseni äriregistrisse.

„Oleme õnnelikud, et suutsime nii muljetavaldava ajaga uue maailmarekordi püstitada ning jääme nüüd ootama, kas konkurendid teistest riikidest võtavad vastu väljakutse rekordaega ületada,“ ütles Rehemaa. „Meie töötame, samal ajal edasi selle nimel, et oma süsteemi veelgi täiustada ning kõiki võistlejaid edestada.“

E-äriregistri ettevõtjaportaali saab kasutada iga kodanik, kellel on kas Eesti ID-kaart või Mobiil-ID.  Portaalis on ettevõtjal võimalus teha paljusid toiminguid laua tagant tõusmata. Näiteks on võimalik luua uus ettevõte või muuta olemasoleva firma registriandmeid.

Juriidilise isiku loomine on e-äriregistri ettevõtjaportaalis tehtud lihtsaks ja arusaadavaks, et hõlbustada keeruka protsessi läbimist. Kasutades standardlahendusi on võimalik ettevõte registreerida ilma notari abita, mis võimaldab interneti vahendusel uue ettevõtte luua maksimaalselt ühe tööpäeva jooksul.

Uue maailmarekordi ametlik nimi on „Interneti portaali vahendusel kõige kiiremini asutatud OÜ“.

E-äriregistri ettevõtjaportaal asub aadressil: http://ettevotjaportaal.rik.ee

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee