Sa oled siin

E-äriregistri uue süsteemi kaudu on esitatud sadu majandusaasta aruandeid

Aasta alguses e-äriregistri ettevõtjaportaalis avatud majandusaasta aruannete esitamise keskkond on kasutajate poolt hästi vastu võetud, esimese kuu jooksul on esitatud juba mitusada aruannet.

Registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) asedirektori Piret Meelinnu sõnul loodi uus veebikeskkond selleks, et majandusaasta aruannete koostamine ja esitamine võimalikult lihtsaks muuta ning ettevõtja aruandluskoormust vähendada.

„Esimese kuu tagasiside klientidelt näitab, et uut majandusaasta aruande esitamise ideed ja rakendust peetakse heaks ja uuenduslikuks ning ka raamatupidamismaastikku korrastavaks,“ ütles Meelind.

1. jaanuaril e-äriregistri ettevõtjaportaalis avatud majandusaasta aruannete koostamise ja esitamise keskkonnas saab aruandeid sisestada etteantud vormide täitmise kaudu või laadides üles XBRL faili.

„Tegemist on XBRL andmevahetuse standardi esmakordse laiema kasutuselevõtu projektiga Eestis,“ selgitas Meelind. „Ka RIKi jaoks on siin tegemist uue tehnoloogilise kogemusega ning see sai võimalikuks ainult tänu erinevate partnerite koostööle.“ 

Majandusaasta aruandeid on e-äriregistri ettevõtjaportaali majandusaasta aruannete keskkonnas esitatud tänaseks 350. „Laekunud on juba ka esimesed elektroonilised aruanded mittetulundusühingutelt, kes sel aastal esmakordselt esitavad kohustuslikus korras majandusaasta aruanded äriregistrile,“ sõnas Meelind.

E-äriregistri ettevõtjaportaali majandusaasta aruannete keskkond valmis registrite ja infosüsteemide keskuse ja justiitsministeeriumi tellimusel ning rakenduse arendajaks oli OÜ Smartlink.

XBRL andmevahetuse arendamist rahastati Euroopa Liidu struktuuritoetusest – EL regionaalarengu fond toetas projekti 5 939 456 krooniga.

Ettevõtjaportaal asub aadressil: https://ettevotjaportaal.rik.ee
Lisainfot majandusaasta aruannete esitamise kohta leiate: http://www.rik.ee/e-ariregister/aruanne

RIK pakub portaali tuge kõikidele, kel tekib küsimusi uues keskkonnas liikudes. Küsimuste ja probleemidega saab pöörduda RIK-i portaali toe poole e-mailil rik.ekanded@just.ee.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee