Sa oled siin

EN küberkuritegevuse vastast komiteed hakkab juhtima Eesti ekspert

Euroopa Nõukogu arvutikuritegevusvastase konventsiooni komitee valis oma viimasel kohtumisel komitee presidendiks justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna nõuniku Markko Künnapu.

Markko Künnapu valiti komitee presidendiks tähtajaga kaks aastat, seni tegutses Künnapu komitee asepresidendina.

Komitee loodi 2006.aastal ning sinna kuuluvad riigid, kes on konventsiooni ratifitseerinud või sellega ühinenud. Samuti võivad komitee istungitel osaleda vaatlejariigid ning erinevad rahvusvahelised organisatsioonid.

Komitee peamiseks ülesandeks on analüüsida arvutikuritegevusvastase konventsiooni rakendamist, samuti rakendamisega kaasnevaid probleeme ning nende lahendamiseks võimalikke konventsiooni muudatusi. Samuti vahetab komitee oma liikmete vahel teavet oluliste õiguslike, poliitiliste või tehnoloogiliste arengute kohta arvutikuritegevuse valdkonnas.

Markko Künnapu töötab justiitsministeeriumis alates 2005.aastast, olles enne töötanud ka siseministeeriumis ja politseis. Justiitsministeeriumis on Künnapu osalenud erinevate kriminaalmenetlust ja karistusõigust puudutavate eelnõude, sealhulgas arvutikuritegude ja identiteedivarguse eelnõude väljatöötamisel.

Lugupidamisega
Valdek Laur

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8238
GSM 534 26784
Valdek.laur@just.ee