Sa oled siin

Ettevõtjaportaalis saab avada firmale e-stardikonto

Ettevõtjaportaalis on nüüd võimalik äriühingule avada stardikonto internetipangas. Esimene selle teenuse pakkuja on Swedbank, kuid lahendusega on oodatud liituma kõik pangad. 

Registrite ja Infosüsteemide Keskuse kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali sõnul on tegu innovaatilise lahendusega, mis teeb ettevõtja elu lihtsamaks ning uue ettevõtte asutamise mugavamaks ja kiiremaks. „Varasemalt pidid alustavad ettevõtted kandma stardikapitali kohtudeposiiti ning taotlema selle tagasikandmist ettevõtte arveldusarvele, see võttis aega kuni 5 tööpäeva.“

Tänu e-stardikontole peab ettevõtjaportaalis äriühingu asutaja pangas käima vaid korra, seda juhul kui soovib oma e-stardikonto ümber vormistada arvelduskontoks. Seejärel on ettevõtjal võimalus kontol olevaid vahendeid kohe kasutama hakata.

Esialgu on e-stardikonto avamise võimalus ainult Swedbaki internetipanga vahendusel, kuid tulevikus loodetakse ka teiste pankadega koostööd alustada, et mitmekesistada alustava ettevõtja valikuid. 

„Meie üleskutse ongi, et erinevad pangad liituksid e-äriregistri ettevõtjaportaali stardikonto lahendusega,“ rõhutas Vali.

E-äriregistri ettevõtjaportaal on lihtne ja kiire viis ettevõtte registreerimiseks, ettevõtte andmete muutmiseks ja majandusaasta aruannete esitamiseks äriregistrile. Kõik soovijad, kellel on olemas vajalik stardikapital ja ID-kaart koos ID-kaardi lugejaga, saavad internetis ettevõtte asutada ja stardikonto avada. Stardikonto muutmiseks arvelduskontoks peab firma seaduslik esindaja minema pangakontorisse.

Ettevõtjaportaal on kasutajatele olnud avatud alates 2007. aasta jaanuarist aadressil https://ettevotjaportaal.rik.ee/.

Stardikonto avamine toimub samas keskkonnas ning sealt saab saata äriregistrile ka elektroonilise kinnituse osakapitali laekumise kohta.

 

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Lisainfo:
Margus Mägi
Teenuste arendus- ja turundustalituse turundusspetsialist
Registrite ja Infosüsteemide Keskus
tel: 6 636 337
margus.magi@just.ee
www.rik.ee