Sa oled siin

Euroopa ekspertiisiasutuste juhid tulevad Tallinnasse

Euroopa Kohtuekspertiisi Asutuste Liit valis oma aastakoosoleku toimumispaigaks 2011. aastal Tallinna.

Eesti Kohtuekspertiisi Instituudi (EKEI) direktori Üllar Lanno sõnul on selline valik Eestile suureks auks. "Aastakoosolek on Euroopa kohtuekspertide tippüritus, mille käigus analüüsitakse möödunud perioodi kuritegevuse arenguid ning edasiminekuid kohtuekspertiisi valdkonnas nii Euroopas kui ka kogu maailmas. Samuti pannakse paika tegevusplaan järgnevateks aastateks.“

Lanno sõnul teeb 2011. aasta koosoleku tähelepanuväärseks ka see, et selleks ajaks on lõplikult valminud EKEI uus hoone Tallinnas. „Seega saame kohtuekspertiisi asutuste juhtidele lisaks aastakoosolekul osalemisele pakkuda ka võimalust tutvuda Euroopa ühe kaasaegsema ekspertiisihoonega.“

Euroopa Kohtuekspertiisi Asutuste Liit koondab enda alla 54 kohtuekspertiisilaborit 31 Euroopa riigist. „Organisatsiooni tegevuse eesmärk on Euroopa riikide kohtuekspertiisiasutuste vahelise koostöö edendamine ja koordineerimine ning kvaliteeditasemete ühtlustamine,“ selgitas Lanno.

Euroopa Kohtuekspertiisi Asutuste Liidu aastakoosolek toimus Eestis esmakordselt 2003. aasta mais, kui koguneti 15. juubeli aastakoosolekule.

Tallinn valiti uuesti aastakoosoleku toimumiskohaks möödunud nädalal Türgis, Ankaras toimunud Euroopa kohtuekspertiisi asutuste liidu aastakoosolekul.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee