Sa oled siin

Huvide deklaratsioonid tuleb esitada 31. maiks

30.05.2019 Justiitsministeerium tuletab kõigile huvide deklaratsiooni esitama kohustatud ametiisikutele meelde, et deklaratsioonid tuleb esitada 31. maiks elektroonselt e-maksuameti kaudu.

„Kui keegi pole veendunud, kas ta peaks huvide deklaratsiooni esitama, on viimane aeg e-maksuametist kontrollida, sest vastasel juhul võib inimene sattuda avalikkuse ette deklaratsiooni esitamata jätmise tõttu,“ rõhutas justiitsminister Raivo Aeg. „Ühtlasi panen ametiasutustele südamele, et oma ametnikke tasub koolitada korruptsiooni ennetamise teemadel. Niisamuti on oluline välja selgitada need tööprotsessid, kus korruptsioonirisk kõige suurem on.“

Huvide deklaratsiooni peavad esitama president, riigikogu liige, valitsuse liige, kohtunik, riigikontrolör, õiguskantsler, Eesti Panga juhtorgani liige, presidendi kantselei direktor, riigikogu kantselei direktor, valitsusasutuse juht, ministeeriumi kantsler ja riigikantselei direktor. Kohalike omavalitsuste ametiisikutest peavad deklaratsiooni esitama vähemalt kohaliku omavalitsuse volikogu liige, valla- või linnavalitsuse liige, osavalla või linnaosa vanem, valla või linna ametiasutuse juht.

Deklaratsiooni mõjuva põhjuseta tähtajaks esitamata jätmine, deklaratsioonis korruptsiooniohu hindamiseks oluliste andmete varjamine ja valeandmete esitamine on keelatud.

E-maksuametis tuleb end identifitseerida eraisikuna ning seejärel kasutada deklaratsioonide nuppu. Täpsemad juhiseid huvide deklareerimiseks leiab siit.