Sa oled siin

Justiitsministeerium aitab korraldada konverentsi „Usuvabadus Eestis“

meri, taevas ja vikerkaar

27.09.2019. Justiitsministeeriumi ja Eesti kirikute nõukogu eestvedamisel toimub 9. oktoobril kell 9.30 riigikogu konverentsikeskuses konverents "Usuvabadus Eestis".

Konverents on seotud saja aasta möödumisega Eesti Vabariigi esimeste usuvabaduse alaste õigusaktide vastuvõtmisest ning see kuulub ka Eesti kirikute nõukogu teema-aasta „Eesti usk“ ametlikku programmi.

Konverentsil räägitakse usuvabaduse minevikust, olevikust ja tulevikust. Teiste seas esineb ettekandega meie kolleeg Tanel Kalmet. Veel saavad sõna peapiiskop emeritus Andres Põder, prof Priit Rohtmets, prof Riho Saard, Erik Salumäe, Ringo Ringvee, Merilin Kiviorg, prof Rein Veidemann ja pastor Meego Remmel. Jaanus Kanguri ja Joonas Hellerma juhitavates vestlusringides arutlevad usuvabaduse, õigusloome, poliitika ning riigi ja usuliste ühenduste suhete teemadel rahvastikuminister Riina Solman, kirikute nõukogu liikmeskirikute juhid ja parlamendierakondade esindajad.

Konverentsi kava ja registreerumisvormi leiad konverentsi veebilehel. Registreerumine on avatud 1. oktoobrini; kohtade arv on piiratud.