Sa oled siin

Justiitsministeerium ja EKÜL arutasid korteriühistute ülevõtmise takistamist

Sel nädalal arutasid justiitsministeeriumi ja Eesti Korteriühistute Liidu (EKüL) esindajad omavahelisel kohtumisel korteriühistute pahatahtliku ülevõtmise takistamise võimalusi.


Justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul jõuti kohtumisel tõdemuseni, et lihtsaim viis ülevõtmise takistamiseks on kasutada e-äriregistri teavitussüsteemi.

 

„Teavitusteenust kasutades saab korteriühistu juhatus reageerida kohe e-postile laekunud infole ning seeläbi peatada pahatahtlike toimingute läbiviimine,“ selgitas Aavik.

 

Samuti leiti kohtumisel, et kuritahtlike toimingute vältimiseks peab korteriühistu juhatus olema usaldusväärne ning ühistu asjaajamine läbipaistev ja korrektne.

 

„Kui ühistu töö on hästi korraldatud, juhatuse liikmed vastutustundlikud ja raamatupidamine läbipaistev, siis on ühistu ülevõtmine sama hästi kui välistatud,“ ütles EKüL-i juhatuse esimees Aivar Kala. „Korteriühistu usaldusväärsuse kontrollimine on aga suuresti liikmete endi teha.“

 

Ühiselt tõdeti, et on vaja teha jätkuvalt teavitustööd selle kohta, kuidas vältida pahatahtlike toimingute tegemist korteriühistutes ning jätkata teavitusteenuse tutvustamist kõigile ühistutele.

 

E-äriregistri teavitussüsteem on tasuta teenus, mille abil saavad OÜ, AS, SE, MTÜ ja SA juhatuse liikmed, nõukogu liikmed, osanikud ja aktsionärid e-posti teel teateid neid puudutavate juriidiliste isikutega tehtavatest toimingutest äriregistris. Teenus tuleb aktiveerida portaalis www.eesti.ee ning selle kasutamiseks on vajalik e-posti aadressi olemasolu.

 

E-äriregistri teavitusteenuse kohta leiab täpsemat infot aadressil: http://www.rik.ee/e-ariregister/teavitusteenus

E-posti aktiveerimise juhendmaterjal asub aadressil: http://www.rik.ee/35641

 

Lugupidamisega

Valdek Laur

Justiitsministeerium

Avalike suhete talitus

Tel. 620 8238

GSM 534 26784

Valdek.laur@just.ee