Sa oled siin

Justiitsministeerium: vangla raamatukogusid ei likvideerita

15.11.2019 Kuna eilne Postimehe artikkel jättis mulje, et vanglaraamatukogud lõpetavad töö, siis on Eesti raamatukoguhoidjate ühingu mure ootuspärane. Tegelikult ei ole kellelgi kavas vanglates raamatukogusid likvideerida.

Vanglates ühendatakse raamatukoguhoidjate ja huvijuhtide töökohad nii, et seal vastutavad edaspidi raamatukogu eest huvijuht-raamatukoguhoidjad, kes suhtlevad vangidega tihedamalt ning teavad nende vajadusi ja huvisid. Seniste raamatukoguhoidjate tööaeg on vanglates kulunud paljustki tehnilistele ülesannetele nagu raamatute transportimine, mida on uue töökorralduse juures võimalik vähendada.

Suur osa vangla raamatukogu raamatutest paigutatakse erinevatesse eluosakondade riiulistesse, kus nendega saab iga päev tutvuda ja endale lugemisest valida. Varasema töökorralduse järgi oli vangidel võimalus saada endale raamatuid lugemiseks tavaliselt kord kuus. Raamatukogu peab ka edaspidi arvet, millises eluosakonnas iga raamat on ning nende ühest kohast teise toimetamisel kajastatakse see ka infosüsteemis.

Kolme vanglaraamatukogu varustamine toimub edaspidi valdavalt ühiste ostudega, et sama raha eest võiks hulgiostuga rohkem raamatuid soetada, kuid ka vanglate eripärasid võetakse seejuures kindlasti arvesse. Raamatute tellimus pannakse kokku vanglate, justiitsministeeriumi ja erinevate valdkondade ekspertide koostöös, kes kindlasti raamatuturul orienteeruda oskavad. Vangla raamatukogudele soetamiseks kasutavad vahendid ei vähene.

Kindlasti toome edaspidi raamatukogudesse rohkem tänapäeva eesti kirjandust ja eestivene kirjandust. Oleme meelsasti valmis selle valdkonna tööd ja edasisi plaane raamatukoguhoidjate ühingule tutvustama ning nõuandeid kuulama.