Sa oled siin

Justiitsministeeriumi asekantsler ja juristide liidu president annavad tasuta õigusabi

Justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik ja Eesti Juristide Liidu president Priidu Pärna annavad homme, 9. detsembril kell 9.00-12.00 Tallinna ringkonnakohtus tasuta õigusabi.

„Meie eesmärgiks on juhtida õigusküsimustega hätta sattunud inimeste tähelepanu sellele, et riik koostöös kolmanda sektoriga abistab ka neid, kellel ei ole piisavalt raha, et osta tasu eest õigusabi,“ selgitas Marko Aavik.

Priidu Pärna sõnul töötab tasuta õigusabibüroo Eesti Juristide Liidu juures juba 2002. aastast. „Liidu liikmed ja õigusüliõpilased jagavad esmast õigusnõu neile, kellele ei ole kättesaadav tasuline õigusabi.“

Aavik ja Pärna kinnitasid, et seekordne õigusnõustamine ei jää ka neil kindlasti viimaseks.

„Justiitsministeeriumi eesmärgiks on suurendada inimeste õigusteadlikkust ning juristide liit on meile selles küsimuses alati heaks koostööpartneriks olnud,“ ütles Aavik. „Järgmisel aastal loodab justiitsministeerium koostöös juristide liiduga töötada välja inimeste õigusteadlikkuse tõstmiseks interaktiivse veebilehe.“

Marko Aavik ja Priidu Pärna võtavad abivajajaid vastu ilma eelneva registreerimiseta Tallinna ringkonnakohtu ruumis 018, aadressil Pärnu mnt 7. Kellel abi vaja, võtke kaasa dokumendid ja tulge nõu küsima!

Õigusabi antakse projekti „Tasuta õigusabi laenu tõttu makseraskustesse sattunud isikutele” raames,  mida finantseerib justiitsministeerium ja mille tegevust korraldab Eesti Juristide Liit.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee