Sa oled siin

Justiitsminister Raivo Aeg kutsub esitama kandidaate Vabaduse Tammepärja aumärgile

Tammepärja aumärgid.
Tammepärja aumärkide üleandmine 30.08.2019. Autor Ardo Holts.

11.06.2020. Vabaduse Tammepärja aumärgile oodatakse kandidaate, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ja relvastatud ning relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel. Justiitsministeerium ootab kandidaatide nimesid koos teenete kirjeldusega 2. juuliks.

„Teeneid vabadusvõitluses osalemisel ja selle võitluse jäädvustamisel on väga palju. Nad kõik on erinevad ja väga erilised,“ ütles justiitsminister Raivo Aeg. „Tammepärja aumärgiga tunnustame neid, kes astusid võõrvõimu vastu teo või sõnaga, aga ka neid, kes aitavad täna seda mälestust hoida ja tulevastele põlvedele edasi anda.“

Aumärgi kandidaate saavad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ning ettevõtted.

Kandidaadi esitamise ettepanek peab sisaldama kandidaadi ees- ja perekonnanime, teenete põhjendust, kandidaadi kontaktandmeid ning lisaks ka kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmeid. Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Justiitsministeerium ootab ettepanekuid 2. juuliks 2020 aadressil info@just.ee, juurde lisada nimetus „Tammepärja aumärk“.

Aumärgi kandidaadid valib välja ja esitab justiitsministrile kinnitamiseks komisjon, kuhu kuuluvad Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidu, Eesti Memento liidu, Eesti vabadusvõitlejate liidu, eruohvitseride kogu, endiste metsavendade liidu ja reservohvitseride kogu esindajad.

Justiitsminister annetab Tammepärja aumärgid pidulikul aktusel 31. augustil 2020 kell 16.00 ministeeriumide ühishoones aadressil Suur-Ameerika 1, Tallinn.

Vabaduse Tammepärja aumärgi kohta saab lähemalt lugeda siit.