Sa oled siin

Kinnistustoimiku dokumentidega nüüd võimalik tutvuda ka veebis

E-kinnistusraamatu kõige uuemad arendused võimaldavad inimestel nüüdsest tutvuda kõigi kinnistustoimikusse kuuluvate dokumentidega kodunt lahkumata.


Tänaseks on registrite ja infosüsteemide keskusel valminud kaks uut e-kinnistusraamatu infosüsteemi arendust – kinnistustoimikute digitaliseerimise rakendus ning kinnistusraamatu ja maakatastri liidestuste täiendused.

Esimene rakendus võimaldab alustada kogu kinnistusosakondade paberarhiivi digitaliseerimist. See tähendab, et edaspidi on võimalik läbi kinnistusraamatu päringusüsteemi või kinnistu omanikel lisaks läbi kodanikuportaali tellida paberkandjal dokumentide muutmist elektrooniliseks ja nendega kodunt lahkumata tutvuda.

Dokumentidega, mis on juba elektroonilised, saavad omanikud tutvuda eelnimetatud võimalusi kasutades digitaliseerimistellimust esitamata.

Teised isikud peavad dokumentidega tutvumiseks esitama tutvumistellimuse, tõendades oma õigustatud huvi. Elektroonilise kinnistusraamatu ja kinnistustoimiku koosseisu kuuluvate dokumentidega on endiselt võimalus tutvuda kinnistusosakonnas kohapeal kasutades selleks spetsiaalseid arvuteid ja alates 1. augustist ka notaribüroos. Kes ei soovi kasutada tutvumiseks arvutit, saab tutvuda elektroonilise kinnistusraamatu väljatrükiga.

Kinnistusraamatu ja maakatastri liidestuste täiendamine tagab, et kogu kinnistusraamatu pidamiseks vajalik plaani- ja kaardimaterjal jõuab edaspidi kinnistusosakonda infosüsteemide vahelise elektroonilise andmevahetuse kaudu, mis tähendab, et neid ei ole vaja enam tulevikus paberkandjal kinnistusosakonnale esitada.

Projektid on rahastatud Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Kinnistusraamatu päringusüsteem asub siin: kinnistusraamat.rik.ee ning kodanikuportaal siin: www.eesti.ee.

Täpsemat infot tutvumistellimuse esitamise kohta leiab siit.

Euroopa Liit, Euroopa Regionaalarengu Fond, Eesti tuleviku heaks

Lugupidamisega
Valdek Laur

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8238
GSM 534 26784
Valdek.laur@just.ee