Sa oled siin

Laffranque: Tallinnast saab Euroopa õiguse pealinn

Homme algavad järgmisel aastal Eestis toimuva kõrgetasemelise õiguskongressi ettevalmistused ning sel eesmärgil koguneb reedel  Tallinnas Rahvusvahelise Euroopa õiguse ühenduse  FIDE juhtkomitee, mida juhatab dr iur Julia Laffranque.

FIDE presidendi, Euroopa inimõiguste kohtu kohtuniku, dr iur Julia Laffranque'i sõnul on juhtkomitee ühenduse kõrgeim otsustusorgan, mille koosolekul lepitakse kokku organisatsiooni tegevuse tulevikusuundades, otsustatakse uute liikmete vastuvõtmine ja rahvusvaheliste kongresside korraldamine.

„2012. aasta FIDE kongress otsustati korraldada Tallinnas ning see on Eestile suur au, seda enam, et tegu on esimese nii kõrgetasemelise õigusalase kongressiga, mis toimub Kesk- või Ida-Euroopa riigis,“ ütles Laffranque.

Laffranque rõhutas, et tänu FIDE kongressile saab Tallinnast tuleval aastal Euroopa õiguse pealinn.

„Järgmisel aastal Tallinnas toimuv kongress on rahvusvaheline suursündmus, mis aitab kogu maailmale tutvustada nii Eesti õigusteadust kui ka Eestit laiemalt. See on ainulaadne võimalus mõjutada Euroopa Liidu otsustusprotsesse ja valmistada ette Eesti eesistumist Euroopa Liidus aastal 2018." 

FIDE (Fédération Internationale pour le Droit Européen) koondab Euroopa õigusega tegelevaid juristide ühendusi pea kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest, kandidaatriikidest ja Norrast ning ©veitsist. FIDE tegeleb Euroopa õiguse arendamise, täiustamise ja tutvustamisega ning mõjutab seeläbi kogu Euroopa Liidu tulevikku.

Kongressi põhiteemadeks on põhiõiguste kaitse pärast Lissaboni lepingu jõustumist, Euroopa Liidu energia-, keskkonna- ja konkurentsiõiguse seosed ning vabadusel, turvalisusel ja õigusel põhinev ala ja infoühiskond.
Kongressi peakorraldajaks on Eesti juristide liidu Euroopa õiguse ühendus ning korraldamisse on kaasatud ka justiitsministeerium, välisministeerium, riigikohus, riigikontroll, Tartu ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Euroopa Parlamendi infobüroo, Euroopa Liidu kohus, Euroopa Komisjoni esindus Eestis, Eesti advokatuur ja Tallinna linnavalitsus.
FIDE kongressile oodatakse ligi 500 osalejat kogu Euroopast ja kaugemaltki.

Lisainfot FIDE 2012 kongressi kohta leiab siit.

Lugupidamisega

Priit Talv
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8118
GSM: 5305 6590