Sa oled siin

Lang: eraõiguse reform on Eestis lõpule viidud

Justiitsminister Rein Lang avaldas heameelt selle üle, et perekonnaseaduse vastuvõtmisega Riigikogu poolt jõudis viimaks lõpule ka eraõiguse reform Eestis.


Langi sõnul oli täna kehtiv perekonnaseadus veel viimane tükk tsiviilõigust, mis kujutas endast kohandatud nõukogude õigust ning oli ajale lootusetult jalgu jäänud. "Uue perekonnaseaduse vastuvõtmisega, mida on ette valmistatud juba alates 1996. aastast, on ka eraõiguse reform Eestis edukalt lõpule viidud," ütles minister.

"Praegune Riigikogu koosseis on võtnud vastu pärimisseaduse, töölepingu seaduse ja nüüd siis ka perekonnaseaduse," sõnas Lang. "Sellega on Eesti suutnud jõustada eraõiguses uue õiguskorra, milles ei ole enam okupatsiooniaja jäänukeid."

Justiitsministri sõnul tuleb nüüd keskenduda ühiskonna arengust tingitud õiguskorra parandamisele. Tegelda tuleks kindlasti halduskorralduse reformiga, samuti vajab reformimist majandushaldusõigus.

"Lisaks ei tohi unustada, et avaliku õiguse osas ootab oma järge avaliku teenistuse seadus, ka on meil veel puudu korrakaitseseadus, mis samuti ootab Riigikogus lõppmenetlust," meenutas Lang.

Eile Riigikogu poolt vastu võetud uus perekonnaseadus kaasajastab nõukogudeaegset abikaasade varasuhete regulatsiooni ning tugevdab peresuhetes nõrgemate osapoolte, nagu laste ja eestkostetavate kaitset.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee