Sa oled siin

Lang: Malta ja Eesti suhted arenevad jõudsalt

Eile toimunud Malta peaministri Lawrence Gonzi ja justiitsminister Rein Langi kohtumisel arutati kahe riigi vahelist koostööd ja nenditi, et Malta ja Eesti suhted on väga head ning arenevad jõudsalt.

Malta peaminister jagas kohtumisel ka oma kogemusi euro kasutuselevõtuga Maltal ning rõhutas, et Maltale on see andnud majandusliku kindlustunde ja stabiilsuse ka ülemaailmse majanduskriisi tingimustes.

Langi sõnul hinnatakse Malta kogemust ühisrahale üleminekul kogu Euroopas ja laiemaltki väga kõrgelt ning Eestil oleks sellest kindlasti palju õppida. 

„Malta kogemus näitab, et teatud küsimusi ühisraha kasutuselevõtul ei pea ilmtingimata reguleerima õigusaktidega, vaid võimalikud on ka  laiapoolsed mitteformaalsed kokkulepped avaliku ja erasektori vahel hoidmaks hinnastabiilsust,“ ütles Lang.

Kohtumisel käsitleti Langi initsiatiivil ka totalitaarsete re¾iimide poolt peale II maailmasõda toime pandud inimsusevastaste kuritegude temaatikat.

„Nii Malta peaminister kui justiits- ja siseminister kinnitasid oma toetust Eesti seisukohale, et Euroopa Liidus tuleb selle küsimusega edasi liikuda ning et ei saa vahet teha natsismi poolt toime pandud kuritegudel ja sõjajärgsete totalitaarsete re¾iimide poolt toime pandud kuritegudel,“ rõhutas Lang. „Euroopa Liidus ei saa olla selles küsimuses topeltstandardeid.“

Visiidi käigus arutab Lang oma Malta kolleegiga veel justiitskoostöö ja IT-alase koostöö küsimusi. „Loodame edasi liikuda ka digiallkirjade vastastikkusel tunnustamisel,“ sõnas minister.

Justiitsminister viibib 7.-10.oktoobrini ametlikul visiidil Malta Vabariigis sealse justiits- ja siseministri Carmelo Mifsud Bonnici kutsel.

 

Lugupidamisega

Valdek Laur
Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8238
GSM 534 26784
Valdek.laur@just.ee