Sa oled siin

Lang: rasketel aegadel peaks kokkuhoidu solidaarselt panustama

Täna kohtunike täiskogul peetud kõne lõpus rõhutas justiitsminister, et rasketel aegadel peaks ühiskond kokkuhoidu panustama solidaarselt.


Justiitsministri sõnul seisab meie riik täna silmitsi raske olukorraga ning eelarvekärped on teemaks kõikides organisatsioonides.

„See pole mööda läinud ka kohtutest,“ sõnas Lang ning ennustas, et I ja II astme kohtuteenistujate arv langeb käesoleval aastal tõenäoliselt üle mitme aasta alla 1000 inimese.

„Tunnistan, et kohtute juhid on raskes olukorras, sest kitsamates oludes tuleb siiski suuta tagada korrakohane õigusemõistmine,“ tõdes minister.

Lang rõhutas kõne lõpetuseks, et raskel ajal, mis on ajutine, tuleks luua süsteem, mille kohaselt kõik riigivõimu osad ja ka üksikud esindajad panustaksid kokkuhoidu solidaarselt.

„Populistlikud üleskutsed riigi kulutuste kärpimiseks nii, et see üleskutsujat ennast ei puuduta, mõjuvad koomiliselt,“ ütles Lang.

Minister avaldas sügavat pettumust selle üle, et eelarvemenetluse juures nii palju räägitud solidaarsusprintsiibist ei ole midagi järele jäänud. „Täna võidab see, kes esimesena näoli tordile viskub,“ nentis Lang.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee