Sa oled siin

Marko Rudi antakse USAle välja

Tallinna ringkonnakohus rahuldas täna justiitsministeeriumi määruskaebuse ning tühistas esialgse õiguskaitse, mis keelas Marko Rudi USA-le väljaandmise kuni 20. septembrini.

Justiitsministeeriumi karistusõiguse ja menetluse talituse juhataja Heili Sepa sõnul taotles ministeerium Tallinna Halduskohtu määruse tühistamist esialgse õiguskaitse kohaldamise osas, kuna Marko Rudi väide uute asjaolude ilmnemise kohta, mis muudavad väljaandmise põhjendamatuks, oli alusetu.

„Vaidlus selle üle, et väljaandmiskorralduses nimetatud kuriteod ei ole aegunud, sai ühese lahendi juba läbi kolme kohtuastme – vastav kohtuotsus jõustus 5. augustil 2009,“ ütles Sepp.

Ta lisas, et erinevalt meedias esinenud väidetest annab USA samuti vajadusel oma kodanikke teistele riikidele välja. „Eestile andis USA mõne aasta eest välja narkootikumide salakaubaveo süüdistuses Joel de Luna. Temale määrati karistus Eestis ning ta kandis ka vangistuse siin.“

Isiku väljaandmine teisele riigile toimub kriminaalmenetluse seadustikus sätestatud korras. Marko Rudi jõustunud väljaandmisotsus on saadetud Keskkriminaalpolitseile, kes teatab taotlevale riigile väljaantava isiku üleandmise aja ja koha ning korraldab isiku üleandmise.

Ringkonnakohtu tänast otsust ei ole võimalik edasi kaevata.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee