Sa oled siin

Ministeerium kuulutas välja konkursi kolmele kohtunikukohale

Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi kahele Harju maakohtu kohtunikukohale ning ühele Tallinna ringkonnakohtu kohtunikukohale.

Uute kohtunike töölevõtmise vajaduse tingis justiitsministeeriumi asekantsleri Marko Aaviku sõnul see, et mitmed vanemad kohtunikud on pensionile jäänud.

„Kõige enam vajame uusi kohtunikke Harju maakohtusse, sest seal on praegu koormus kõige suurem,“ sõnas Aavik.

„Tallinna Ringkonnakohtus on, aga kohtunikud spetsialiseerunud ning jagunevad kolleegiumitesse,“ selgitas asekantsler. „Seega kui ühes kolleegiumis on mõned liikmed puudu, võib õigusemõistmise kvaliteet kannatada.“

Konkursil osalemiseks tuleb esitada avaldus, Eesti kodakondsust tõendava dokumendi koopia ning haridust tõendava dokumendi koopia vastavalt kohtute seadusele (§ 47 lg 1 p 1). Dokumendid peab esitama Riigikohtu esimehele ühe kuu jooksul pärast konkursiteate avaldamist Ametlikes Teadaannetes.

Dokumendid tuleb saata märgusõnaga “Kohtuniku konkurss” Riigikohtu aadressil Lossi 17, 50093 Tartu või elektrooniliselt aadressil info@riigikohus.ee. Täiendavat informatsiooni konkursi ja kandideerimiseks nõutavate dokumentide kohta on võimalik saada telefonil 730 9002.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee