Sa oled siin

Minister: kurjategijalt tuleb kätte saada ka tema kuritegelik teenistus

Täna prokuratuuri üldkogul peetud kõnes tõi justiitsminister Rein Lang välja vajaduse pöörata rohkem tähelepanu kuritegeliku tulu konfiskeerimisele ning lühendada menetlustähtaegasid.


Rääkides prokuratuuri eelmise aasta tulemustest tõdes Lang, et prokuratuur on üha tõhusamalt keskendanud oma töö prioriteetsete kuritegude menetlemisele.  

„Tahan tunnustada prokuratuuri paremate tulemuste eest võitluses organiseeritud kuritegevusega – eelmisel aastal esitati kuritegelikku ühendust puudutav süüdistus juba üheksale grupile, mis on hea tulemus,“ ütles minister.

Samas rõhutas Lang, et lisaks süüdistuse esitamisele tuleks rohkem hakata end harjutama mõtteviisiga, kuidas lisaks karistusele kurjategijalt võimalikult viimse sendini ka tema kuritegelik teenistus kätte saada.

„Justiitsministeeriumis tehtud analüüs näitab, et konfiskeerimise ja selle tagamiseks arestimise praktika on prokuratuuri üksustes äärmiselt erinev ning väljaspool Harju maakohut lausa marginaalne,“ nentis Lang.

Eelmisel aastal toimus 47 protsenti konfiskeerimistest riigiprokuratuuri kriminaalasjades, 38 protsenti Põhja ning 12 protsenti Lõuna ringkonnaprokuratuuris.

„Positiivne on siiski asjaolu, et konfiskeeritu koguväärtus ületas möödunud aastal miljon eurot, mis on märksa rohkem kui 2009. aastal. Kui vaadata neid arve koos prioriteetsete asjade menetlusandmetega, siis torkab silma riigiprokuratuuri prokuröride aina jõudsam töö,“ ütles Lang.

Rääkides kohtueelse menetluse pikkusest rõhutas justiitsminister, et menetlustähtajad on praegu liiga pikad.

„Loomulikult ei tohi kiirustamine hakata ohustama menetluse kvaliteeti, kuid keskmised menetlusajad vähemalt prioriteetsetes asjades võiksid juba järgmisel aastal lühemad olla,“ sõnas Lang.

Ministri prokuratuuri üldkogul peetud ettekandega saate tutvuda siin.

 

Lugupidamisega

Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee