Sa oled siin

MTÜd saavad taotleda toetust õigusabi osutamiseks

Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi õigusabi andvate mittetulundusühingute ja sihtasutuste toetamiseks 2011. aastal.


„Kokku toetame õigusabi andjate tegevust 29 061 euroga, kuid see summa makstakse välja kahes erinevas osas,“ selgitas justiitsministeeriumi asekantsler Marko Aavik. „23 946 eurot on mõeldud õigusabi osutajale, kes hakkab haldama veebilehte www.juristaitab.ee ning 5115 euroga toetame erivajadustega või töökeskkonna tõttu püsiva tervisekahjustuse saanud isikutele õigusabi andmist.“

Asekantsler lisas, et õigusveebi haldaja peab hakkama ette valmistama ja kaasajastama kõiki www.juristaitab.ee lehel olevaid õigustekste ning vastama küsimustele, mida füüsilised isikud veebilehe foorumis esitavad.

Teenusepakkuja peab olema võimeline veebilehel vastama küsimustele vähemalt järgmistes valdkondades: asjaõigus, elamuõigus, võlaõigus, perekonnaõigus, pärimisõigus, töösuhted, üürisuhted, täitemenetlus, füüsilise isiku pankrot, võlgniku rahaliste kohustuste (isiklike võlgade) ümberkujundamine.

„Loomulikult eelistame me teenusepakkujaid, kes omavad kõige põhjalikumaid ning laiahaardelisemaid õigusteadmisi ning on võimelised vastama inimeste küsimustele kõige kiiremini,“ selgitas Aavik.

Taotlused toetuste eraldamiseks tuleb esitada justiitsministeeriumile hiljemalt käesoleva aasta 1. aprilliks. Konkursi tingimused leiate siit. Lepingu näidis asub siin, lepingu üldtingimused on leitavad aadressilt www.just.ee/46263 (justiitsministeeriumil on õigus enne lepingu saatmist toetuse saajale lepingu sõnastust muuta).

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee