Sa oled siin

Murru vangla võitis WHO Parima Praktika auhinna

Murru vangla võitis vangidele tervishoiuteenuse osutamise eest Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) Parima Praktika auhinna.

Murru vangla direktori Toomas Ernitsa sõnul on arstiabi kvaliteeti Murrus viimastel aastatel oluliselt parandatud. „Oleme oma tervishoiuosakonda uuendanud, võtnud tööle uusi spetsialiste, parandanud perearstiteenust, HIV nõustamist ja testimist ning alkoholiprobleemidega vangide nõustamist.“

Konkursi võidutöös rõhutas Murru vangla eelkõige soovi pakkuda kinnipeetavatele võrdset tervishoiuteenust. „Eesmärgiks on see, et Murru vangid saaksid vähemalt samal tasemel abi kui uute vanglate kinnipeetavad ning et meie vangla meditsiini tase ei jääks alla ka vabaduses pakutavatele raviteenustele,“ sõnas Ernits.

Vanglameditsiinis on oluline koht kindlasti HIV ennetusel ja testimisel. „Me testime nii vanglasse saabuvaid kui vanglas viibivaid kinnipeetavaid HIVi suhtes regulaarselt ning seetõttu teame, et HIV vanglas ei levi,“ rõhutas direktor.

Tema sõnul on Murru vanglas väga heal tasemel ka näiteks pere- ja eriarstiabi kättesaadavus. „Meil on tööl  hea meditsiiniosakonna juhataja,  kogenud perearst ning erialaspetsialistid käivad vanglas kohapeal patsiente läbi vaatamas.“

Parima Praktika auhindu annab WHO iga kahe aasta tagant. Konkursile saab töid esitada kolmes kategoorias: vangidele tervishoiuteenuse osutamine; vangidele suunatud ennetavad või harivad teenused; vangla ja välismaailma koostöö tervishoiu edendamisel. Igas kategoorias antakse välja viis Parima Praktika auhinda.

2007. aastal võitis Parima Praktika auhinna Tartu vangla HIV vastase võitluse projekt.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee