Sa oled siin

Parim valvur 2015 on Sirli Naha

Vanglamüür

Vanglateenistus andis eile välja parima valvuri auhinna, mille sai sellel aastal Tartu vangla vanemvalvur Sirli Naha.

Tartu vangla vanemvalvur Sirli Naha saab väga hästi hakkama kõigi ülesannetega alates järelevalvetoimingutest kuni üksuse juhi asendamiseni. Valvurite nõukogu eesistujana on tal olnud kaalukas roll vanglateenistujate kaasamiskultuuri arendamisel. Samuti on ta aktiivselt aidanud välja töötada ja rakendada vanglateenistuse väärtusi, osaledes väärtuste väljatöötamise töörühmas.

Autasud anti sel aastal välja seitsmes kategoorias. Lisaks aasta parima valvuri tiitlile said auhinna veel järgmised valvurid:

Kõige sportlikuma valvuri tiitli pälvis 2015. aastal Tartu vangla vanemvalvur Priit Viin, kes on esinenud edukalt vanglateenistuse spordivõistlustel 100 meetri jooksus, kaugushüppes, kuulitõukes ja lamades surumises; 1500 meetri jooksus, saalihokis ja jalgpallis ning odaviskes. 

Kõige paremini sündmusi lahendava valvuri tiitli sai Tallinna vangla vanemvalvur Kristo Mikola, kes sai selle muuhulgas kambris süüdatud tulekahju lahendamise eest.

Kõige abivalmim valvur oli möödunud aastal Harku ja Murru vangla vanemvalvur Katri Järvsaar.

Kõige innovaatilisema valvuri katekoorias tunnustati Tartu vangla valvurit Jüri Pilmi, kes muuhulgas leidis lahenduse õppegaasiballoonide korduvtäitmiseks, mis aitab raha kokku hoida. 

Kõige paremini relvi kasutava valvuri tiitli sai Viru vangla vanemvalvur Georgi Andžans, kes tegutseb laskeinstruktorina ja on vanglat esindanud laskevõistlustel.

Parimaks nooreks valvuriks sai Tallinna vangla valvur Evelin Valk.

Vanglateenistus on parimaid valvureid tunnustanud alates 2011. aastast.