Sa oled siin

Registrite ja Infosüsteemide Keskus sai uue juhi

Justiitsministeerium sõlmis töölepingu Registrite ja Infosüsteemide Keskuse (RIK) direktori konkursil kõige edukamaks osutunud kandidaadiga, kelleks on  Ando Rehemaa.

Rehemaa on kaitsnud 1996. aastal rahvusvahelise ärijuhtimise magistrikraadi Nijenrode ülikoolis Hollandis. Aastatel 2004–2007 töötas ta Sideameti peadirektorina ning viimasel aastal Telema AS kommertsdirektorina. Varasemalt on Rehemaa töötanud neli aastat Saksamaal, Frankfurtis MCI WorldCom Euroopa klienditeeninduse tugijuhina.

RIKi direktori konkurss kuulutati välja 15. jaanuaril. Konkurss koosnes neljast voorust, millest lõppvooru pääses 8 kandidaati. Uus direktor asub tööle 4. mail.

RIK on Eesti suurim IT-le orienteeritud riigiasutus, kus töötab 150 erialaprofessionaali. RIK haldab ja arendab mitmeid olulisi registreid ja infosüsteeme nagu e-Äriregister, e-Notar ja e-Kinnistusraamat, kohtuinfosüsteem, kriminaalhooldusregister, elektrooniline järelevalve ennetähtaegselt vanglast vabanenutele, riiklik kriminaalmenetlusregister, kinnipeetavate register, e-Toimik, e-Õigus jne.

Kuna RIK-i spetsialistide poolt välja töötatud lahendused ja arendused on äratanud huvi mitmetes riikides nii Euroopas kui ka väljaspool, teeb asutus lisaks tihedat koostööd paljude erinevate riikide IT asutuste ja struktuuridega.

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee