Sa oled siin

Tallinna Vangla värbamiskampaania lõppes edukalt

Tänaseks lõppenud Tallinna Vangla värbamiskampaania tulemused olid edukad – 500-st kandidaadist võeti tööle ligi 40 uut vanglaametnikku.


Tallinna Vangla värbamiskampaania tulemusel on tänaseks vanglasse tööle asunud ligi 40 uut vanglaametnikku. Vajadus uute töötajate järele oli tingitud peamiselt suuremast nõudlikkusest töötajate võimetele ja oskustele. Eelkõige vajavad parandamist ametnike kehalised võimed ja sportlik vorm.  

Kampaania abil täideti ka ametikohti, mis jäid eelmisel aastal vabaks pärast puuduliku riigikeele oskusega ametnike vabastamist. Praeguseks on kõigi Tallinna Vangla valvurite eesti keele oskus nõutud tasemel.

2008. aasta alguses oli kõigis Eesti vanglates kokku puudu umbes 100 valvurit, peamiselt oligi probleem täitmata ametikohtadega Tallinna Vanglas. Praeguseks on täitmata vaid vähesed kohad. 

Vanglatööle kandideerijatel peab olema laitmatu minevik ning töö alustamiseks vanglas peab valvuril olema vähemalt keskharidus. Vanglaalase kutsehariduseta valvurid läbivad tööle asumise järel Sisekaitseakadeemia korraldatava aluskoolituse. Hiljem on neil võimalus asuda soodustingimustel samasse asutusse õppima, kusjuures õppe läbimine tagab teenistujale ka palgatõusu.

Vanglasse tööleasumist on põhjendatud eelkõige stabiilsusega, milleks on kindel töötasu ja püsiv töökoht. Lisaks on positiivsena välja toodud põnevat tööd, karjääritegemise võimalust ning võimalust liituda vanglate relvastatud üksusega. Mitmed valvurid on ise oma ameti valikul välja toonud ka selle, et tegemist on missiooniga tööga – ühiskonna turvalisuse tagamisega. 

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee