Sa oled siin

Tartu halduskohtu esimeheks saab Sirje Kaljumäe

kohus ja vapp

18.12.2018. Justiitsminister Urmas Reinsalu nimetas Tartu halduskohtu uueks esimeheks senise halduskohtu kohtuniku Sirje Kaljumäe, kes asub ametisse esimesest jaanuarist.

„Otsustasin nimetada uueks Tartu halduskohtu esimeheks Sirje Kaljumäe, sest ta on võimekas kohtunik, kel on eri kohtuasutustes erinevatel ametipositsioonidel töötamise kogemus ning uues ametis on tal kolleegide usaldus ja toetus,“ selgitas justiitsminister Urmas Reinsalu.

Sirje Kaljumäe asub ametisse 1. jaanuaril 2019, kui lõppevad senise kohtu esimehe Kadri Palmi volitused esimehena. Kaljumäe ametisse nimetamist toetas ühehäälselt ka Tartu halduskohtu üldkogu ja kohtute haldamise nõukoda.

Kaljumäe on lõpetanud Tartu ülikooli õigusteaduskonna. Varem on ta töötanud riigikohtu koolituse ja välissuhete osakonna juhatajana ning halduskolleegiumi nõunikuna, samuti Euroopa kohtu uurimis- ja dokumentatsiooniosakonna riikliku eksperdina. 2014. aastal asus ta Tallinna halduskohtus tööle esmalt kohtujuristi ja siis kohtunikuna. Alates 2017. aastast on Sire Kaljumäe Tartu halduskohtu kohtunik.