Sa oled siin

Vahetuvad vanglakaupluste pidajad

Vanglad korraldasid uute kauplusepidajate leidmiseks teenuste kontsessiooni andmise konkursid, mille tulemusel hakkab edaspidi Tallinna ning Harku ja Murru vanglas kauplust pidama OÜ Lilleküla Keemiakaubad ja Viru vanglas OÜ Kremmen.

Osaühing  VT Marketing, kes pidas siiani vanglakauplusi Tallinna, Viru ning Harku ja Murru vanglas, ütles 17. juunist sellekohase lepingu üles. Põhjenduseks toodi 2009. aastal jõustunud vangistusseaduse muudatus, millega kehtestati müüdava kauba maksumusele piirmäär. Kehtestatud piirmäära kohaselt  võib müüdav kaup olla sisseostuhinnast kuni 20% kallim.

Samuti teatas VT Marketing, et lähtuvalt kohtupraktikas võetud seisukohast, mille järgi peab vanglas kaubandusteenust osutav äriühing teabenõuetele vastama riigiasutustega sama korda järgides, on vangide kirjadele vastamise koormus muutunud kauplusepidajale ülejõukäivaks.

Vanglakauplusest on vangidel võimalik osta toiduaineid ja esmatarbekaupu. Tavaliselt on kaupade soetamine võimalik kaks korda kuus ning ostmisel kehtivad vangidele nii rahalised kui ka koguselised piirangud.

Lugupidamisega

Priit Talv
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8118
GSM: 5305 6590