Sa oled siin

Vanglaametniku eriala vastu läbi aegade suurim huvi

Sisekaitseakadeemia korrektsiooni ja vanglaametniku erialale oli sel aastal läbi aegade suurim konkurss – eelmise aastaga võrreldes laekus mõlemale erialale üle kahe korra rohkem kandideerimisavaldusi.

Rakenduslikku kõrgharidust pakkuv korrektsiooni eriala on viimastel aastatel üha suuremat populaarsust kogunud ning käesoleval aastal oli konkurss 4,3 soovijat kohale. Huvi kasvas ka keskhariduse baasil antava vanglaametniku kutsehariduse vastu.

Korrektsiooni erialal on mitmekülgne õppekava, kus aineid õigusainetest kuni psühholoogiani välja, lisaks praktiline õpe. Oluliseks teguriks on kindlasti ka õppuritele makstav stipendium, mille suuruseks on vähemalt 260 eurot.

Aasta kestev vanglaametniku kutseõpe, mis lõpetamisel annab kutsekeskhariduse, on sisseastujatele atraktiivne tänu õppe praktilisusele ja õppevormide paindlikkusele. Lisaks peavad sisseastujad oluliseks plussiks ka tasuta toitlustamist ja õpinguteaegset majutust.

Vanglaametnikele esitatavaid nõudeid on viimastel aastatele oluliselt rangemaks muudetud. Ametnikele on kehtestatud kehalised katsed, tõstetud atesteerimisnõudeid erivahendite kasutamise ja õiguslike teadmiste osas. Tööle võetavatelt ametnikelt nõutakse keeleoskust C1 tasemel (vastab ligikaudu varem kehtinud jaotuse järgi kõrgtasemele), ametisolevatelt ametnikel, kes täna võivad töötada B2 tasemega, hakatakse C1 taset nõudma 2013. aasta veebruariks. Samuti peavad vanglaametnikud töölevõtmisel läbima põhjaliku taustakontrolli.

 

Lugupidamisega

Priit Talv
Pressiesindaja
Justiitsministeerium
Tel: 620 8118
GSM: 5305 6590