Sa oled siin

Vabaduse Tammepärja aumärk

Vabaduse Tammepärja aumärgiga tunnustatakse inimesi, kellel on väärilisi teeneid Eesti riigi ja rahva lähiajaloo mälestuse hoidmisel ja edasi andmisel, vabadusvõitluses ning relvastatud ja relvastamata vastupanuliikumises osalemisel, samuti Eesti vabadusvõitluse ja vastupanuliikumise jäädvustamisel.

Aumärgi annab välja justiitsminister 31. augustil pidulikul tseremoonial.

Aumärgi kandidaadi esitamiseks tuleb saata kirjalik vabas vormis ettepanek märgusõnaga "Tammepärja aumärk" 27. juuliks justiitsministeeriumi e-posti aadressile info@just.ee.

 

Aumärgi kandidaadid

Aumärgi kandidaate saavad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi- ja omavalitsusasutused ning ettevõtted. Justiitsminister teeb ettepaneku esitada aumärgi kandidaate ka kaitseväele, kaitseministeeriumile, kaitsejõudude peastaabile, kaitseliidule, vabadusvõitlejate liidule, Memento liidule, Murtud Rukkilille ühendusele, endiste metsavendade liidule, vastupanuvõitluse ja vastupanuliikumise mälestusliidule, reservohvitseride kogule ja eruohvitseride kogule.

Ühe isiku või organisatsiooni esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Kandidaadi esitamise ettepanek peab sisaldama:

  • kandidaadi ees- ja perekonnanime
  • põhjendust, millised on olnud kandidaadi teened
  • kandidaadi kontaktandmeid
  • kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmeid

Aumärgi annetamine

Aumärgi annetamise otsustab justiitsministri moodustatud komisjon, kes esitab justiitsministrile vastava ettepaneku.

 

Aumärgi kirjeldus

Vabaduse Tammepärja aumärk on kahest hõbedasest tammeoksast moodustatud pärg, mille kõrgus on 42 mm, laius 40 mm; pärg on rõngaga kinnitatud 35 mm laiuse muareesiidist lindi külge. Tumesinise põhivärvusega (PMS 294) lindi servadel on 2 mm laiused sinised (PMS 299), mustad ja valged triibud.

Viimati uuendatud: 11. Juuli 2018