Sõnajulguse autasu

Arnold ja Heli Susi nimelise Sõnajulguse autasuga tunnustab Justiitsministeerium inimest, kes on julgenud kasutada oma sõna jõudu Eesti riikliku iseseisvuse, demokraatlike väärtuste ja ajaloolise tõe eest seismisel.
Sõnajulguse autasu

Sõnajulguse missioonipreemia kandidaate saavad esitada kõik üksikisikud ja organisatsioonid, sh vabaühendused, riigi või kohaliku omavalitsuse asutused ja ettevõtted.

Kandidaadi esitamiseks tuleb saata kirjalik vabas vormis ettepanek Justiitsministeerium e-posti aadressile [email protected] justiitsministri seatud tähtajaks. Ühe isiku või organisatsiooni poolt esitatavate kandidaatide arv ei ole piiratud.

Kandideerimise ettepanek peab sisaldama: 

  1. kandidaadi ees- ja perekonnanime;
  2. põhjendust, millised on olnud kandidaadi teened;
  3. kandidaadi kontaktandmed;
  4. kandidaadi esitanud isiku või isikute kontaktandmeid.

Auhind koosneb rahalisest preemiast ja klaastaiesest.

Sõnajulguse missioonipreemia statuut

Missioonipreemia saajad

Imbi Paju

Imbi Paju on kirjanik ja filmirežissöör, kes on kasutanud sõna jõudu Eesti riikliku iseseisvuse ja ajaloolise tõe eest seismisel.

Missioonipreemia sai Imbi Paju julguse eest armastada Eestit, Eesti vabadust ja tõde ning pühendmuse eest võtta see oma kirjandusliku tegevuse missiooniks.

Arnold Susi (1896–1968) oli Vabadussõja vabatahtlik, Eesti riigi ülesehitaja, õigusteadlane, ühiskonnategelane, Otto Tiefi valitsuse haridusminister, poliitvang ja memuarist.

Heli Susi on Arnold Susi tütar, tõlkija, toimetaja, õpetaja, isa mälestuste jäädvustaja. Kogu maailma sõnavabaduse ja sõnajulguse eest seisev literaatide PEN-klubi valis Heli Susi 2018. aastal oma auliikmeks.