Ministeeriumi tööpakkumised
Siseaudiitori põhiülesandeks on justiitsministeeriumi ja tema valitsemisala infosüsteemide, nendega seotud tegevuste ja toimingute kohta tõendite kogumine ning hindamine, panustades seeläbi riigi õigus-, kriminaal-, ja justiitshalduspoliitika arengusse.
Sobivalt kandidaadilt ootame:
- Kõrgharidus, soovitavalt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnas või läbitud sellealane täiendusõpe, kasuks tuleb magistrikraad
- Varasem töökogemus infotehnoloogia valdkonnas või IT-auditite läbiviimisel või (sise)auditeerimisel, kasuks tuleb IT-audiitori sertifikaat või valmidus see omandada
- Head infotehnoloogia ja infoturbe alased teadmised
- Teadmised siseauditeerimise kutsetegevuse standarditest ja auditeerimist reguleerivatest õigusaktidest
- Teadmised riigi- ja halduskorraldusest, kasuks tuleb avaliku sektori töökogemus
- Eesti keele oskus kõrgtasemel ja inglise keele oskus vähemalt kesktasemel
- Väga hea arvuti kasutamise oskus
- Analüütiline mõtlemine, väga hea suhtlemis- ja argumenteerimisoskus ning kirjalik eneseväljendusoskus
- Kohusetunne, vastutusvõime, lahendustele orienteeritus
- Tahe aidata kaasa e-teenuste ja IT-süsteemide toimimisele ja arengule
Elulookirjelduse ja motivatsioonikirja palume saata
hiljemalt 29. septembriks kandideerides Talendipanga kaudu
Lisainfo telefonil 588 60620
Nõuniku ülesanne on:
- esindada Eestit oma valdkonnas EL-i institutsioonides ja korraldada nendes Eesti esindamist, samuti luua ja hoida sellel eesmärgil EL i institutsioonide ametnike ja liikmesriikide esindajatega suhteid;
- jälgida ja analüüsida oma valdkonna EL-i õigusaktide eelnõude olukorda ja arenguid (sh EL i institutsioonide ja teiste liikmesriikide sellealast tegevust) ning teha selle alusel ettepanekuid Eesti seisukohtade kohta;
- osaleda läbirääkimiste seisukohtade ja strateegiate kujundamises, et suurendada Eesti mõju EL-i otsustusprotsessis;
- osaleda EL-i institutsioonide valdkondlike töögruppide töös ning esitada ja kaitsta nendes Eesti seisukohtasid;
- osaleda oma valdkonnas Coreperi ja EL-i Ministrite Nõukogu töös.
Ametikoht on tähtajaline.
Nõuniku ametiaeg on eelduslikult 2024. aasta novembrist (võimalusel juba varem) kuni 2027. aasta oktoobrini k.a. Töövaldkond hõlmab mh tsiviilõigust, ühinguõigust, konkurentsiõigust, intellektuaalse omandi õigust, andmekaitseõigust ja avalikku õigust, aga ka muid horisontaalseid justiitsküsimusi. Ametikoha valdkonnad ja tööülesannete kirjeldus võivad muutuda, kui muutuvad töökoormus, riigisisesed EL i poliitika prioriteedid ja/või Euroopa Komisjoni tööplaan.
Sobivalt kandidaadilt ootame:
- initsiatiivikust, eestvedamise oskust ja analüüsivõimet,
- töö prioriseerimise, planeerimise ja tulemuste saavutamise oskust;
- enesejuhtimise ja -arendamise oskust ning iseseisvust töös,
- koostööle avatust ja häid läbirääkimisoskuseid,
- head suhtlemis- ja eneseväljendusoskust nii kõnes kui ka kirjas,
- head pingetaluvust ja probleemide lahendamise oskust,
- teadmisi EL-i õigusest, institutsioonidest ja otsustusprotsessist;
- õigusalast kõrgharidust;
- inglise keele oskust tasemel C1 ning soovitavalt teise võõrkeele oskust vähemalt tasemel A2.
Elulookirjelduse ja motivatsioonikirja palume saata
hiljemalt 17. septembriks kandideerides Talendipanga kaudu
Lisainfo telefonil 588 60620
Justiitsminister kuulutab välja konkursi tööstusomandi apellatsioonikomisjoni alalise liikme (esimehe) leidmiseks
Patendiameti juures tegutsev tööstusomandi apellatsioonikomisjon on sõltumatu kohtueelne organ, mis lahendab seaduses sätestatud juhtudel kohustusliku kohtueelse menetluse korras kaebusi Patendiameti otsuste peale ja registritoimingutega seoses, kaubamärgi vaidlustusavaldusi, tööstusomandi eseme õiguskaitse tühistamise avaldusi ja muid seadusega tööstusomandi apellatsioonikomisjoni pädevusse antud vaidlusi.
Kandidaatidelt eeldame:
- õigusalast magistrikraadi või sellega võrdsustatud akadeemilist kõrgharidust
- väga häid teadmisi tööstusomandi valdkonnast
- head koostöö- ja konfliktide lahendamise oskust
- väga head analüüsivõimet ning argumenteerimis- ja eneseväljendusoskust nii kõnes kui kirjas
- protsesside juhtimise kogemust eesti keele oskust C1-tasemel ja inglise keele oskust õiguskirjandusega töötamise tasemel
- kõrgeid kõlbelisi omadusi
- vastavust kohtute seaduse § 47 lõigetes 1 ja 2 sätestatud nõuetele
Kasuks tuleb:
- eelnev erialane töökogemus tööstusomandi valdkonnas, sh kaubamärkide alal
- saksa või prantsuse keele oskus õiguskirjandusega töötamist võimaldaval tasemel
Ametisse asumine on alates 25. oktoobrist 2024. a ning ametikoht on tähtajaline kuni viieks aastaks.
Elulookirjelduse ja motivatsioonikirja palume saata hiljemalt 23. septembriks kandideerides Talendipanga kaudu. Lisainfot saab telefonil 53 43 8846 ja e-posti aadressil [email protected].
Kohtute tööpakkumistega saad tutvuda kohtute kodulehel.
Praktikaprogramm (UUS!)
2024. aasta suvel ootame praktikale kokku kümme üliõpilast seitsmesse talitusse:
- õiguspoliitika osakonna õigusloome korralduse, avaliku õiguse ning intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse talitustesse;
- justiitshalduspoliitika osakonna Riigi Teataja talitusse;
- kriminaalpoliitika osakonna analüüsitalitusse;
- vanglate osakonna sisekontrolli ja taasühiskonnastamise talitustesse.
Justiitsministeeriumi praktikal pakume Sulle:
- huvitavat ja kogemuste rohket praktikaaega ning võimalust saada ülevaade Justiitsministeeriumi õigusloomealastest funktsioonidest;
- võimalust lahendada praktilisi õigusliku sisuga probleeme;
- võimalust tutvuda seaduseelnõude menetlusetappidega ning saada ülevaade õigusloome protsessist;
- paindlikku töökorraldust ja võimalus teha kaugtööd.
Praktikale on oodatud vähemalt teise kursuse õigusteaduse tudengid, kes soovivad saada ülevaadet justiitsministeeriumi põnevast tööpõllust.
Uuri lähemalt praktikapakkumisest ja loe altpoolt seniste praktikantide kogemuslugusid. Praktikale kandideerimiseks palume hiljemalt 5. maiks 2024 saata e-aadressile [email protected] oma CV ja motivatsioonikirja, milles palume kindlasti märkida talituse, kus soovid praktika läbida. Küsi julgelt lisaks telefonil 5886 0620. Justiitsministeeriumis näeme!
Praktikakonkursse korraldame kaks korda aastas, kevadel ja sügisel.
Praktikante otsime eelkõige õigus-, kriminaal- või justiitshalduspoliitika osakonda ja aasta jooksul on meil pakkuda orienteeruvalt 15 praktikakohta.
Justiitsministeerium on loonud ka KRIMINAALÕIGUSE STIPENDIUMIPROGRAMMI ning ÕIGUSLOOMEJURISTIDE JÄRELKASVUPROGRAMMI.
3000 € suuruse stipendiumiga programmide eesmärk on soodustada kriminaalõiguse juristide ja õigusloomejuristide järelkasvu ning toetada noorjuristide arengut.
„Praktika Justiitsministeeriumis on ideaalne neile, kes soovivad panustada meie õigussüsteemi paremaks muutmisse ning istuda seaduste loomisel esimeses reas. Samuti on see silmapaistev võimalus tutvuda oma valdkonna parimate spetsialistidega; tegeleda erinevate keeruliste, kuid samuti põnevate kaasustega; osaleda rahvusvahelises koostöös; koostada arvamusi Euroopa Inimõiguste Kohtule; koostada seaduste muutmise eelnõusid ning nõustada eri riigisisesed ametid ja teised ministeeriume. Lühidalt öeldes võib Justiitsministeeriumis praktika vältel eelnevalt umbses loenguruumis omandatud teadmised ja oskused panna proovile väga sõbralikus ja inspireerivas keskkonnas.“
— Igor Aleksin, kriminaalpoliitika osakonna karistusõiguse ja menetluse talituse praktikant 2022. aastal
„Lugesin Rait Maruste Juridicas avaldatud artiklit „Martensi klausli idee mõjust tänapäevasele riigi- ja karistusõigusele“ ning see seadis minu hinnangu praktika kohta kõige paremini sõnadesse. Oma artiklis ta selgitab, et printsiipide ja väärtuste abstraktne sisu, kattuvus ja kohatine vastuolulisus võimaldavad huvidele vastavat ning ka meelevaldset tõlgendamist ja kasutamist. See väljendab minu arvates kõige paremini seda, mis võib vahel sellisel n-ö praktilisel tööl kaduma minna. Näiteks, töötades kohtutäituri büroos, olin tihti kinni pelgalt töö praktilises sooritamises ning tihti võis vajuda unustusse selle taga seisev seaduse sügavam mõte.
Edasi aga väljendab härra Maruste, et nende põhimõtete mõistmine ja õige rakendamine eeldab selget väärtusskaalat, head õigusfilosoofia, teooria ja normihierarhia tundmist. Kuid nõrga teoreetilise ettevalmistuse, piiratud ilmanägemise, moraalidefitsiidi ja emotsionaalse mõtlemise korral või populismist pimestatult võib jõuda JOKK-meetodini ja kergesti ohverdada kõrgemad väärtused väiksematele, väärtusjurisprudentsi õigusformalismile ja kitsale positivismile. Ja sellest lõigust tulenebki täiuslikult see, mille osaks ma sain Justiitsministeeriumis praktikat läbides — vaatamata Villu Kõve kriitikale õigushariduse või ka õiguspraktikute kvaliteedi kohta, on siiski olemas koht, kus inimesed ei ole nõrga teoreetilise ettevalmistusega ning mõistavad õiguse põhimõtteid ning nende õiget rakendamist.
Sellest tulenevalt tahaksin tulevastele praktikantidele südamele panna, et isegi, kui juhendaja näpunäited või suunised tunduvad vahel esmapilgul ehk ebameeldiva ning liigse kritikaanlusena, siis just eelöeldu tõttu tasub seda kriitikat rõõmsalt vastu võtta ning järgida. Just säärane praktika läbimine selliste inimeste juhendamisel viibki kvaliteetse ning õige õiguse praktiseerimiseni.“
— Victoria Tamme, justiitshalduspoliitika osakonna vabakutsete talituse praktikant 2022. aastal
Justiitsministeerium soovib, et meie personali hulgas oleks nii kogenud talente kui ka uusi särasilmseid noori. Nende kahe tasakaal aitab meil paremini tegeleda seadusloomega, mis on meie põhitegevus, aga ka muudes eesmärkides tunnetada ühiskonna erinevaid tahke. Praktikandid toovad meile väga vajalikku värskust ja laiendavad meie silmaringi, praktikandid aga võidavad kindlasti uusi teadmisi, praktilisi oskusi kui ka tunnetust, kuidas ja mille nimel töötab riigiasutus.
Mari Saarniit
arendus- ja personalitalituse juhataja