Ühishoone külastajale

Justiitsministeerium asub Tallinnas aadressil Suur-Ameerika tn 1 ministeeriumide ühishoones.

Ühishoonet kasutavad lisaks Justiitsministeeriumile Rahandusministeeriumi, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ning Sotsiaalministeeriumi teenistujad.

Ühishoone on avatud tööpäeviti kell 8.00-17.00. Majal on kaks ligipääsu, Suur-Ameerika tänava poolne sissepääs ja Pärnu maantee poolne sissepääs. Ühishoone asub ühistranspordiga lihtsasti ligipääsetavas kohas, lähimad bussi- ja trammipeatused on Kosmos ja Vineeri, rongiga tulles Lilleküla peatus.

Ühishoone külalised registreeritakse administraatori juures isikut tõendava dokumendi alusel. Fuajeest edasi nõupidamiste ruumidesse pääsevad külalised üldjuhul edasi koos saatjaga.

Ühishoone maja

Parkimine ühishoone juures

Ühishoone asub kesklinna tasulises parkimistsoonis. Reisijatel on võimalik sõidukilt maha tulla ja peale minna Suur-Ameerika tn poolsel küljel selleks ette nähtud nn taskus või Väike-Ameerika tänaval.

Invaparkimiskohad asuvad ühishoone tõkkepuuga piiratud territooriumil Pärnu mnt poolsel küljel (2 tükki, ca 15 meetri kaugusel Pärnu maantee sissepääsust ja ca 30 meetri kaugusel Suur-Ameerika tänava poolsest sissepääsust). Ühishoonet külastades on võimalik kasutada tõkkepuudega piiratud territooriumil asuvaid parkimiskohti omaenda või teenindava sõiduki peatumiseks või parkimiseks, vastavast vajadusest palume eelnevalt teavitada külalise kutsunud teenistujat.

Ühishoone ligipääsetavus

Sissepääsud on tänava tasapinnas, kuid ratastoolis külastajatel on  hoonesse mugavam siseneda Suur-Ameerika tänava poolsest küljest, kus on automaatsed liuguksed. Peasissepääsu liugukse avanemisulatus on 120 cm.

Pärnu maantee poolsele küljele on paigaldamisel karestatud tänavakivi, pöörangute kohad tähistatakse mummukiviga, lisarada on tähistatud invaparkimiskohalt. Ühishoone välisustest sisenedes on 1. korrusel märgitud juhtrajad karestatud teibiga, mis viivad hoone välisustest sisenedes fuajee administraatoriteni ning peale külastaja registreerumist sealt edasi läbi turnikeeväravate 1. korruse nõupidamisruumidesse ja tualettruumi. Esimesel korrusel asuv nõupidamiste ruum Kuusk on varustatud vaegkuuljate jaoks sobivate seadmetega.

Ühishoone 1. korrusel paiknevad suuremad nõupidamisteruumid, pressiruum, konverentsiruum ja kohvik. -1 korrusel asub söökla, ligipääs sinna on kas trepi kaudu või liftiga.

Liftid on ligipääsetavad ning kasutatavad ratastoolis liikujale.

Lifti mõõdud:

  • sügavus: 150 cm
  • laius: 150 cm
  • uks: 89 cm

Turnikeeväravate laius: 89 cm

Invatualettruum asub esimesel korrusel ja WC on tähistatud ratastooli märgisega uksel. Invatualettruumi ukseava on ilma lävepakuta ja vastab rahvusvahelistele invanormidele.

Viimati uuendatud 21.03.2023