Aasta algul muutub apostillimise kord

03.12.2009 | 00:00

    • Jaga
Alates 1. jaanuarist 2010 kinnitavad Eesti avalikke dokumente apostilliga notarid. Ministeeriumid jätkavad kuni 30. detsembrini 2009 apostillide väljastamist tavapärastel vastuvõtuaegadel.


Kui esitate ministeeriumile taotluse posti teel, siis jälgige, et taotlus, kinnitatav dokument ja riigilõivu tasumist tõendav maksekorraldus jõuaksid ministeeriumi hiljemalt 23. detsembril 2009. Kuna dokumendil oleva allkirja ehtsuse kinnitamine võib võtta mitu tööpäeva, ei pruugi ministeerium taotluse hilisema saatmise korral jõuda apostillimist lõpuni viia. Seetõttu soovitame, et kui esitate taotluse postiga, siis võtke enne ministeeriumiga telefoni või e-kirja teel ühendust.

Kõik posti teel pärast 30. detsembrit ministeeriumi jõudnud taotlused tagastatakse taotlejale läbi vaatamata ja tasutud riigilõivu tagasisaamiseks peab taotleja esitama tagastamistaotluse. Ministeerium ei saada hilinenult esitatud taotlust notaritele läbivaatamiseks. Tasutud riigilõivu ei loeta notari tasuks.

Notarid kinnitavad dokumente apostilliga sõltumata oma tööpiirkonnast, kuid mitte enda tõestatud või kinnitatud dokumenti.

Apostilliga kinnitamise uuest korrast lugege täpsemalt siit

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus