E-majandusaasta aruande keskkond pälvis maineka auhinna

17.09.2011 | 00:00

    • Jaga
Registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) loodud majandusaasta aruannete esitamise keskkond kuulutati konkursil „Tunnusta ettevõtluse edendajat 2011“ parimaks ettevõtluskeskkonna parandamise projektiks. See võit tagab pääsu Euroopa ettevõtlusauhindade konkursile.

Justiitsminister Kristen Michali sõnul on tegu väga õnnestunud ning õigel ajal loodud lahendusega, mida tõestab ka seik, et e-aruandluskeskkond tunnistati mõni kuu tagasi World Summit Awards 2011 konkursil maailma parimaks e-valitsuse lahenduseks. „On uhke näha, et hea e-maailma mainega eestlased on suutnud luua e-teenuse, mida ka mujal maailmas tunnustatakse ja eeskujuks tuuakse. On ilmselt üsna ainulaadne, et 99% ettevõtjatest koostavad ja esitavad oma aruande e-aruandluskeskkonna kaudu,“ lisas minister.

Tänu e-aruandluskeskonnale saab aruandeid koostada, auditeerida ja esitada elektrooniliselt ning see lihtsustab nii ettevõtete kui ka riigisektori tööd ja toimimist.

Projekti suurt mõju Eesti ettevõtluskeskkonnale näitab asjaolu, et 99% ettevõtjatest koostab ja esitab oma majandusaasta aruande just selles keskkonnas.

„RIK tänab kõiki projektis osalenud riigiasutusi ja arenduspartnereid, kes on hakkama saanud suure tööga ja aidanud luua eeskujuliku lahenduse, mis on pälvinud nii kohalikku kui ka rahvushelist tunnustust,“ ütles RIK-i asedirektor Piret Meelind. „Kindlasti tuleb tänada kõiki ettevõtjaid tagasiside eest, mis on aidanud e-aruandluskeskkonda paremaks ja kasutajasõbralikumaks muuta,“ lisas Meelind.

RIK on justiitsministeeriumi haldusala asutus, mis kujundab terviklikku e-teenuseid pakkuvat innovaatilist keskkonda tõhusa riigihaldus-, õigus- ja kriminaalpoliitika elluviimiseks. RIKi e-lahendusi on tunnustatud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopa Liidus.

Juba kuuendat aastat järjest toimunud konkursi eesmärk oli välja selgitada, tunnustada ja tutvustada üldsusele Eesti parimaid ettevõtlust edendavaid algatusi. Varem on võitjaks osutunud näiteks veebikeskkond TestMarket.eu, e-­äriregistri ettevõtjaportaal ning ettevõtluskonkurss „Ajujaht“.

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus