Justiitsministeerium otsib eakatele tasuta õigusabi andmiseks koostööpartnerit

29.12.2022 | 16:01

Justiitsministeerium kuulutas välja konkursi, et leida järgmiseks kaheks aastaks eakatele tasuta õigusabi andmiseks koostööpartner.
    • Jaga

„Riik peab toetama oma vanemaealisi, kellel ei ole juriidiliste küsimuste lahendamisel alati võimalik loota oma lähedastele. Ametiasutustega suhtlemine ei tohi olla takistatud põhjusel, et see võib tunduda liialt keerukas,“ ütles justiitsminister Lea Danilson-Järg ja lisas: „Eakatele õigusabi andmine, et nende õigused oleks kaitstud sõltumata vanusest ja majanduslikust olukorrast, on äärmiselt vajalik,“ lisas ta. 

Justiitsministeerium on eakatele eraldi õigusabi pakkunud kuus aastat. Möödunud perioodil sai abi juriidiliste olukordade lahendamisel 708 eakat. Peamised valdkonnad, mille puhul abi küsitakse on seotud pärimise, omandi, asjaõiguse ja võlaõiguse teemadega. Eakatele õigusabi pakkumine täiendab kahte üldteenust – esmast õigusnõu ja riigi õigusabi korras advokaadi määramist, kus kumbagi teenust kasutab aastas ligikaudu 10 000 inimest.

Toetuse suurus on 12 000 eurot koos käibemaksuga ühe aasta kohta. Justiitsministeeriumi eesmärgiks on tagada eakatele isikutele õigusnõustamine, teavitus ja abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ning asjaajamisel. Nõustamisega tuleb alustada hiljemalt järgmise aasta veebruarikuu jooksul.

Taotlus konkursil osalemiseks tuleb esitada eesti keeles elektrooniliselt meiliaadressil [email protected] hiljemalt 12. jaanuaril 2023 kell 23. Samalt aadressilt saab küsida selgitusi ka konkursi tingimuste kohta.

Konkursi käskkirjaga saab tutvuda justiitsministeeriumi kodulehel.

Konkursi võitjaga sõlmitakse leping kuni 31. detsembrini 2024, õigusega seda ühe aasta võrra pikendada.

Teele Sihtmäe

avalike suhete nõunik