„Aastatel 2017-2020 on projektiga seoses saanud õigusnõu üle 3000 erivajadusega inimese. Küsimusi on olnud pea igast õigusvaldkonnast, kuid kõige enam on need puudutanud perekonnaõigust ja võlaõigust ning täitemenetlust. Seega vajadus teenuse järele on selgelt olemas,“ ütles justiitsminister Maris Lauri.
Konkursi võitjal tuleb korraldada ja tagada erivajadustega inimestele kvaliteetne õigusnõustamine. Oluline on, et õigusnõu oleks paremini ja õigeaegselt kättesaadav Eesti eri piirkondades. Nõustamise hulka peab kuuluma ka õigusabi osutamine, erivajadustega inimeste teavitamine õigusnõustamise võimalusest ning nende abistamine igapäevasel ametiasutustega suhtlemisel ja asjaajamisel.
Toetust võib taotleda erivajadustega inimeste esindusorganisatsioon, kes on tegutsenud vähemalt kaks aastat. Mitu esindusorganisatsiooni võivad taotluse esitada ka ühiselt.
Toetatava tegevuse piirmäär kalendriaasta kohta on 70 000 eurot koos käibemaksuga, mis jaotatakse vastavalt taotluste mõjususele kuni kolme parima taotleja vahel.
Toetatud tegevusega tuleb alustada hiljemalt 1. aprillil 2022.
Konkursi võitjaga sõlmitakse toetuse kasutamise leping tähtajaga kuni 31. märts 2025. Lepingut võidakse samadel tingimustel kuni kahe aasta võrra pikendada.
Lisainfot ja konkursi väljakuulutamise käskkirja leiab justiitsministeeriumi kodulehelt. Täiendava informatsiooni ja konkursi tingimuste kohta selgituste saamiseks on võimalik saata oma küsimused elektrooniliselt meiliaadressile [email protected].