Justiitsministeeriumi kriminaalõiguse stipendiumiprogramm otsib kandideerijaid

04.05.2022 | 14:09

Justiitsministeerium kuulutas õigustudengitele välja 3000 euro suuruse stipendiumiprogrammi, mille eesmärk on toetada kriminaalvaldkonna juristide järelkasvu. Praktika viib läbi justiitsministeerium koos riigiprokuratuuri, Harju maakohtu ja advokatuuriga.
    • Jaga

„Oleme kujundanud programmi selliselt, et praktikandid saavad näha seda, kuidas toimub päriselt kriminaalmenetlus prokuratuuri, advokatuuri ja kohtu vaates. Lisaks tutvustatakse tudengitele teiste süüteomenetlusega seotud asutuste tööd. Tegemist on krimivaldkonna vastu huvi tundvale õigustudengile kindlasti väga huvitava ja arendava võimalusega. See annab tervikliku ülevaate kriminaalõigussüsteemist ja kontaktid pärast õigushariduse omandamist töö leidmiseks,“ ütles justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler Markus Kärner.

Lisaks praktikale prokuratuuris, advokatuuris ja kohtus käib praktikant õppevisiitidel Eesti Kohtuekspertiisi Instituudis, uurimisasutuses, vanglas ja kriminaalhooldusosakonnas ning justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonnas.

Kandideerima on oodatud õigusteaduse bakalaureuseõppe teise ja kolmanda aasta ning magistriõppe tudengid või nimetatud kraadi omandanud. Praktikale võetakse kuni 7 huvilist.

Praktika koosneb kolmest minimaalselt kuu aega kestvast osast. Praktikandile makstakse 3000 eurot stipendiumi - esimese praktika läbimise järel 600 eurot, teise praktika järel 1000 eurot ning kolmanda osa läbimise järel tasutakse 1400 eurot.

Praktikaid saab alustada selle aasta juunist ja need peab läbima hiljemalt 2023. suvel.

Peamiselt toimub praktika Tallinnas, aga kokkuleppel on seda võimalik osaliselt teha ka mujal Eestis.

Praktikaprogrammi kandideerimiseks tuleb esitada enda CV, väljavõte akadeemilisest õiendist, esialgne praktikakava ja motivatsioonikiri tunnussõnaga „kriminaalpoliitika stipendiumiprogramm“ hiljemalt 18. maiks 2022 aadressile [email protected].

Täpsemat infot kandideerimise ja programmi kohta leiab justiitsministeeriumi kodulehelt.

2021. aastal andsid õigustudengid justiitsministeeriumile atraktiivse tööandja tiitli.

Maria-Elisa Tuulik

Avalike suhete nõunik