Justiitsministeeriumis arutatakse haldusmenetluse tuleviku üle

26.05.2022 | 13:01

1. jaanuaril 2022 möödus 20 aastat haldusmenetluse seaduse jõustumisest. Valdkonna ekspertidega arutatakse täna ja homme ministeeriumite ühishoones haldusõigusega seonduvaid arenguid ja probleemkohti. Näiteks koroonakriisi väljakutseid, digiarengut, proaktiivse haldusõiguse tulemist, haldusõigusreformi ajalugu ja riigihalduse tulevikku.
    • Jaga

Päeva avasõnades tunnustas justiitsminister Maris Lauri riiki selle eest, et inimesega suhtlemisel kasutatakse üha rohkem dialoogi. „Oleme jõudnud nii kaugele, et trahvimise ja ettekirjutuste tegemise asemel püüame riigina suhelda, veenda ja peame dialoogi, et võimalikke konflikte ära hoida. Meil on nüüd juba isegi dialoogipolitsei,“ sõnas Lauri.  

„Muidugi ei ole kõik kunagi lõplikult valmis, ühiskond ju muutub. Sama käib ka haldusõiguse kohta. Täna ja homme arutatakse sellel konverentsil haldusõiguse paremaks muutmise üle,“ lisas ta. 

Konverents on osa sarjast, millega tähistatakse 30 aasta möödumist 1992. aasta põhiseaduse vastuvõtmisest. Kui Eesti esimese põhiseaduse 100. aastapäeva  puhul 2020. aastal keskendus justiitsministeerium eelkõige põhiõiguste ja kohustuste tasakaalu esiletõstmisele, siis kehtiva põhiseaduse 30. aastapäeval pööratakse tähelepanu suurematele justiitsvaldkonna õigusreformidele, millel on sellel aastal ümmargused tähtpäevad.

Selleks korraldab justiitsministeerium koos Riigiõiguse Sihtkapitali, riigikohtu, õiguskantsleri kantselei, patendiameti, Eesti juristide liidu ning Eesti akadeemilise õigusteaduse seltsiga konverentside sarja, mis käsitlevad neid teemasid lähemalt nii ajaloo, tänapäeva kui ka tuleviku vaates.

Konverentsid toimuvad järgmistel kuupäevadel:

26. - 27. mai – Haldusmenetlus 20
10. juuni – Põhiseadus 30 (Riigiõiguse Sihtkapital)
25. august – Autoriõigus 30
8. september – Karistusõigus 20
17. november – Võlaõigus 20

Kertu Laadoga

Avalike suhete nõunik