Justiitsminister kohtus Euroopa Patendiameti presidendi António Campinosega

20.09.2022 | 09:42

Eestit külastas Euroopa Patendiameti president António Campinos, kes kohtus justiitsminister Lea Danilson-Järgi ja patendiameti peadirektor Margus Viheriga. Visiidi eesmärk on valmistuda järgmiseks Euroopa Patendiameti ja Eesti viieaastaseks koostööperioodiks. Ühtlasi tähistatakse 20 aasta täitumist Eesti liitumisest Euroopa patendisüsteemiga.
    • Jaga

Kohtumisel anti ülevaade patendi taotlemise viimastest arengutest Euroopas ning arutleti võimalike tulevikusuundade üle. Samuti oli kohtumisel tähelepanu all Eesti teadus- ja arendustegevus, mille silmapaistvaks saavutuseks on sel aastal Eesti leiutajate Jaan Leisi, Mati Arulepa ja Anti Perksoni esikoht Euroopa leiutajate konkursil, tööstuse kategoorias.  
 
„Lisaks silmapaistvate leiutajate tunnustamisele teeme Euroopa Patendiametiga koostööd ka infotehnoloogia valdkonnas, patendiekspertide koolitamisel, kogemuste vahetamisel ja praktikate ühtlustamisel. Tunnen head meelt, et meie ekspertteadmisi hinnatakse Euroopas tugevalt,“ märgib justiitsminister.
 
Euroopa Patendiamet loodi 1973. aastal Euroopa patendikonventsiooni kohaselt. EPO-le saab patenditaotluse esitada kas inglise, prantsuse või saksa keeles ning kõiki taotlusi menetletakse ühtse tava järgi. Nii võimaldatakse kogu maailma leiutajatel, ettevõtetel ja teadlastel kaitsta oma leiutis Euroopa turul, kus on umbes 700 miljonit inimest. Eesti ühines Euroopa patendikonventsiooniga 1. juulil 2002 ja on Euroopa Patendiorganisatsiooni täisliige.

Elisabet Mast

Avalike suhete nõunik