Korraga saab registreerida ettevõtte, käibemaksukohustuse ja töötajad

19.02.2019 | 12:24

Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.
    • Jaga

Äriregistri ettevõtjaportaalis saab nüüdsest uue ettevõtte asutamise käigus registreerida loodav isik kohe ka käibemaksukohustuslaseks ning anda teada sinna tööle asuvad inimesed.

„Järgmise põlvkonna riigi teenuseid arendame sellises vaates, et peamine kasutaja saaks kõik vajalikud toimingud teha ära ühes aknas. Tegemist on ühe esimese majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel loodud sündmusteenusega, kus on mugavamaks kasutamiseks koondatud ühe sündmusega seotud erinevate asutuste teenused ühte keskkonda,“ ütles ettevõtjatele sündmusteenuse loonud registrite ja infosüsteemide keskuse kohturegistrite osakonna juhataja Ingmar Vali.

Kui varasemalt tuli pärast uue juriidilise isiku äriregistrisse kandmist esitada e-maksuametis eraldi avaldused käibemaksukohustuslaseks või töötajate registreerimiseks, siis nüüd on loodud kompaktne teenus, mis võimaldab ettevõtjal need toimingud ära teha ühes keskkonnas.

Kohustus käibemaksukohuslaseks registreerida tekib alates päevast, kui käive ületab 40 000 eurot kalendriaasta algusest arvates. Ettevõtjad, kes teavad juba ette, et see piir peagi täitub, saavad soovi korral uue juriidilise isiku registrisse kandmisel esitada koheselt avalduse maksu- ja tolliametile käibemaksukohustuslaseks registreerimiseks.

Teise uuendusena saab ettevõtjaportaalis uue juriidilise isiku registreerimise käigus registreerida ka töötajad. Töötajate andmete teatamine on samuti vabatahtlik.

"Eesti on maailmas ettevõtluskeskkonna lihtsuse edetabelites heal positsioonil. Näiteks Maailmapanga Starting a Business edetabelis on Eesti hetkel 15. kohal. Mitme teenuse koondamisega, mis muudab ettevõtte asutamise kompaktsemaks, peaks Eesti nimetatud edetabelis tõusma kõigi eelduste järgi veelgi kõrgemale. Maailmapanga edetabel on vajalik eelkõige riiki sisenevatele välisinvestoritele, kes näevad riiki tulles, milline on ettevõtluskultuur ja kuidas riik ettevõtjate eest hoolitseb,“ ütles justiitsministeeriumi asekantsler Viljar Peep.

Käibemaksukohustuslase numbri registreerimiseks on praeguseks avaldusi esitatud 35. Töötajate registreerimisi on tehtud neljal korral.

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus