Kriminaalpoliitika asekantsleriks saab Laidi Surva

12.04.2024 | 13:32

Justiitsminister nimetas alates 15. aprillist kriminaalpoliitika asekantslerina ametisse Laidi Surva, kes on töötanud justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhatajana ja täitnud viimased pool aastat ka asekantsleri kohuseid.
    • Jaga

„Uue kriminaalpoliitika asekantsleri üks peamisi ülesandeid on kriminaalmenetluse uuendamine, et lahendada kitsaskohti, mis menetlustes on tekkinud. Samuti on üheks väljakutseks kuritegevuse ennetamine, sest paraku on viimasel paaril aastal numbrid selles vallas näidanud kasvu. Laidi Surva on ennast asekantsleri kohusetäitjana näidanud võimeka juhina. Tema tugevuseks on pikk töökogemus valdkonnas, eriti ennetuse ning noortega töötamise alal,“ ütles justiitsminister Madis Timpson.

Laidi Surva on töötanud justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakondades erinevatel ametikohtadel alates 2009. aastast. Alates septembrist 2023 on ta justiitsministeeriumi analüüsitalituse juhataja ja on novembrist 2023 olnud ka kriminaalpoliitika asekantsleri kohusetäitja.

Septembrist 2022 kuni jaanuarini 2023 töötas ta välisministeeriumis majandusdiplomaatia osakonnas. Aastatel 2015-2018 oli Laidi Surva Ukrainas Euroopa Liidu Nõuandemissiooni juures (European Union Advisory Mission EUAM).

Laidi Surval on TalTechi avaliku halduse eriala doktorikraad.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsleri põhiülesanneteks on tõhusa ja inimkeskse kriminaalpoliitika arendamine, mis põhineb andmetel ja analüüsil. Asekantsleri ülesandeks on ka prokuratuuri ja kohtuekspertiisi instituudi tegevuse koordineerimine ja teenistusliku järelevalve teostamine.

Maria-Elisa Tuulik

Avalike suhete juht