Laanet: USA panust meie terviklikku julgeolekusse ei saa alahinnata

04.05.2023 | 16:30

Täna kohtusid justiitsminister Kalle Laanet ja kantsler Tõnis Saar USA suursaadiku George P. Kenti ning saatkonna poliitika- ja majandusosakonna juhi Jamie Shufflebargeriga. See oli nende esimene kohtumine, et tugevdada koostööd ametkondade vahel.
    • Jaga

Justiitsministri sõnul on Ameerika Ühendriigid piiriüleses justiitskoostöös Eestile ülioluline partner. „Meie eesmärk on tugevdada koostööd kohtuekspertiisi valdkonnas, aga ka rahapesu ja küberkuritegevuse vastases võitluses. Näeme, et meie prokuratuuride viljakas koostöö on kasulik nii Eestile kui ka Ameerika Ühendriikidele,“ sõnas justiitsminister Kalle Laanet.

Kui väline partnerlus ja Eesti-USA koostöö riigikaitses on kodanikele ehk selgemini nähtav, siis oluline on teadvustada ka USA panust meie justiits- ja sisekaitsevaldkonda. „Mul on ääretult hea meel, et saame oma partnerilt häid praktikaid ja teadmisi, mis aitavad Eesti terviklikku julgeolekut tagada. Rõõm oli suursaadikult kuulda peegeldust eestlastest kui mõtteliidritest, kes on küll väikesed, kuid mõtlevad suurelt ja innovaatiliselt,“ sõnas justiitsminister Kalle Laanet kohtumise järel.

USA suursaadik George P. Kent on USA föderaalvalitsuse karjääripõhise avaliku teenistuse liige. Ta on edenenud USA välisministeeriumis minister-nõuniku positsioonile, töötades viimati USA välisministeeriumi Euroopa ja Euraasia büroos abiministri asetäitjana. Tema eelmine lähetus oli Ukrainas Kiievis, kus töötas saatkonna asejuhina. Enne seda oli suursaadik Kent välisministeeriumi Euroopa büroo korruptsioonivastase võitluse juhtiv koordinaator. Samuti on ta töötanud rahvusvahelise narko- ja õiguskaitsebüroo Euroopa ja Aasia regiooni direktorina.

Andri Küüts

avalike suhete nõunik