Piiriülese digiallkirja lahendus pääses Euroopa e-halduse konkursi esikolmikusse

30.11.2009 | 00:00

    • Jaga
Justiitsministeeriumi registrite ja infosüsteemide keskuses väljatöötatud piiriülese digiallkirja lahendus jäi Euroopa e-halduse auhindade konkursil (European eGovernment Awards) Euroopa ühisturu kategoorias jagama teist ja kolmandat kohta.

„Meie piiriülese digiallkirja projekt kandideeris konkursil kategoorias, mille eesmärk on tunnustada projekte, mis aitavad kaasa Euroopa ühtse turu tugevdamisele, suurendades ettevõtete ja kodanike liikuvust ELis,“ sõnas registrite ja infosüsteemide keskuse (RIK) direktor Ando Rehemaa. „See on kahtlemata suur au, et meie tööd nii olulisel võistlusel tunnustati.“

E-äriregistri ettevõtjaportaali piiriülese digiallkirja lahenduse raames tunnustab üks riik esimest korda Euroopas teise riigi kodaniku digiallkirja.

"Meie ettevõtjaportaali elektroonilisi lahendusi saavad tänu piiriülesele digiallkirjale kasutada täna nii Portugali, Belgia, Soome kui ka Leedu kodanikud. Loodame, et meie lahendused jäid konkursil silma ka teistele liikmesriikidele ning saame lähiajal oma koostööpartnerite nimistut täiendada,“ sõnas Rehemaa.

Tema sõnul ongi Euroopa e-halduse konkursi üheks peamiseks eesmärgiks toetada erinevate riiklike e-lahenduste aktiivsemat rakendamist ning hõlbustada heade tavade vahetamist.

Kategooria, kus piiriülese digiallkirja lahendus osales, võitis Saksamaa ja Austria koostööprojekt EU-OPA, mis hõlmab endas piiriülest elektroonilist maksekäsumenetlust.

„Elektrooniline maksekäsumenetlus on rahaliste nõuete lahendamiseks ka Eestis juba poolteist aastat aktiivselt kasutusel,“ ütles Rehemaa. „Erinevalt oma Kesk-Euroopa kolleegidest ei ole meie veel oma lahendust piiri taha laiendanud, kuid miks mitte ka sellise võimaluse väljatöötamist tulevikus kaaluda.“

Käesoleval aastal esitati Euroopa e-halduse auhindade konkursile 259 projekti ning neist valiti finaali välja 52 finalisti 17 Euroopa riigist. Eesti e-lahendustest jõudis finaali ka RIKi väljatöötatud e-kinnistusraamat.

Konkurssi European eGovernment Awards korraldatakse alates 2003. aastast iga kahe aasta tagant. Seal tutvustatakse parimaid info- ja kommunikatsioonitehnoloogial põhinevaid avalike teenuste lahendusi Euroopas.

www.epractice.eu/en/awards
http://ettevotjaportaal.rik.ee 

Lugupidamisega
Diana Kõmmus

Justiitsministeerium
Avalike suhete talitus
Tel. 620 8118
GSM 533 15431
diana.kommus@just.ee

Justiitsministeeriumi avalike suhete talitus