Pille Lehis jätkab Andmekaitse Inspektsiooni juhina

16.05.2024 | 16:40

Valitsus kinnitas teist ametiaega andmekaitse inspektsiooni juhina Pille Lehise.
    • Jaga

Riigikogu põhiseaduskomisjon otsustas toetada justiitsministri ettepanekut nimetada Andmekaitse Inspektsiooni peadirektor Pille Lehis ametisse uueks ametiajaks.

Inspektsiooni peadirektori ametisse nimetamise kohta palus põhiseaduskomisjonilt seisukohta justiitsminister Madis Timpson. „Teist korda ametisse nimetamine on tunnustus tema silmapaistvale panusele andmekaitse inspektsiooni, mis on olnud oluline tegur organisatsiooni edus ja usaldusväärsuses,“ ütles justiitsminister Madis Timpson. Timpsoni sõnul on Lehisel väga hea ülevaade valdkonna ees seisvatest väljakutsetest ning konkreetne ja selge visioon, mida ta järgmise ametiaja jooksul soovib juhina ellu viia.

Pille Lehis on varasemalt töötanud Maksu- ja Tolliametis, kus ta alustas aastal 2005. Tema esimene ametikoht oli kohtumenetluse jurist, kuid edasise karjääri käigus jõudis Pille edukalt töötada Maksu- ja Tolliameti juriidilises osakonnas vanemjuristi, peajuristi, tiimijuhi ning kohtumenetluse valdkonnajuhina. Enne Maksu- ja Tolliametisse tööle asumist töötas Pille Lehis konsultandina notaribüroos. Andmekaitse Inspektsiooni peadirektorina alustas ta 19. augustil 2019.

Lehisel on magistrikraad õigusteadustes ning tema tugevuseks on haldusõiguse ja avaliku sektori toimimise tundmine. 
 

Sessi Popel

avalike suhete nõunik