Raplas ja Jõgeval avati justiitspunktid

31.08.2022 | 11:11

Alates 31.08.2022 saab Rapla ja Jõgeva riigimajades kasutada esimesi justiitspunkte, mis on mõeldud selleks, et õigusalaseid toiminguid saaksid teha inimesed, kellel endal kodus arvutit või videokonverentsi seadmeid ei ole.
    • Jaga

Justiitspunktides saab esialgu kasutada ruumi koos videokonverentsiseadmega, mille abil on kõigil inimestel võimalus osaleda videosilla teel õigusalastel menetlustoimingutel. Peamiselt on tegemist toimingutega, kus menetleja peab ise võimalikuks veebi teel osalemist või kus inimene ise on seda taotlenud. Näiteks saab justiitspunktis osaleda kohtuistungitel, teha kaugtõestamise teel notariaalseid tehinguid, vestelda esmatasandi õigusabi juristiga või riigi õigusabi osutava advokaadiga.

„Justiitspunkte on eelkõige oodatud kasutama need inimesed, kellel endal arvutit või videokonverentsiseadmeid pole. Justiitspunktides on olemas tehnilist tuge pakkuvad töötajad, kes ei jäta inimest seadmete kasutamisel üksi hätta. Justiitspunktide kasutamine on tasuta,“ selgitas asekantsler Viljar Peep.

Justiitspunkti kasutamine tuleb eelnevalt broneerida. Aja saab broneerida läbi justiitspunkti infotöötaja, kas talle helistades või läbi emaili.

Kontaktid: 
Rapla justiitspunkt 
              Aadress: Tallinna mnt 14, Rapla, 79 513
               Email: [email protected]
               Tel: +372 5851 8026

Jõgeva justiitspunkt
              Aadresss: Suur 3, Jõgeva, 48 303
               Email: [email protected] 
               Tel: +372 5569 1172

Elisabet Mast

Avalike suhete nõunik